Reklama

Tak ma wyglądać nowoczesne miejsce dla przedsiębiorców. Zobacz wizualizację Akceleratora Przemysłowego w Stalowej Woli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Biznes i gospodarka Agencja Rozwoju Przemysłu ogłosiła przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj" na powstanie "Akceleratora Przemysłowego" przy ulicy Tołwińskiego w Stalowej Woli. To ma być miejsce dla przedsiębiorców z całego regionu.

Akcelerator Przemysłowy w Stalowej Woli ma być nowoczesnym obiektem produkcyjno-biurowym stanowiący połączenie budynku biurowo-usługowego i hali produkcyjnej o łącznej powierzchni 8,5 tys. m2. Zaprojektowane rozwiązania jak stal, drewno i beton nawiązują do otoczenia, uwzględniając charakter obszaru przemysłowego, jak i pobliskich terenów leśnych. Założono zachowanie części drzewostanu w centralnej i południowej części działki oraz nowe nasadzenia drzew i roślinności. Teren wewnątrz obiektu ma pełnić funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną i służyć wyłącznie do ruchu pieszego.

Agencja Rozwoju Przemysłu ogłosiła przetarg na jego budowę i zachęca firmy budowlane do składania ofert. Ich otwarcie ma nastąpić w połowie marca, a potem wykonawca będzie miał 180 dni na projekt i 360 dni na realizację zadania.

- ARP prezentuje pionierski projekt, bo projektu o tak nowoczesnym zakresie w Polsce jeszcze nie ma. Akcelerator przyczyni się do tego, że przedsiębiorców będzie więcej i będą mogli sprawnie się rozwijać. To nie jest wizja, która w przyszłości będzie realizowana, ale są to konkretne decyzje i działania, które zostały już podjęte. ARP w wielu średniej wielkości miast poczyniła już wiele inwestycji. W Stalowej Woli, to budowa dwóch hal produkcyjnych na strefie przemysłowej, czy biurowiec Urbi Ferro przy ulicy Okulickiego.

- wylicza wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Tam gdzie był Centralny Okręg Przemysłowy

- To najlepszy "prezent" jaki możemy otrzymać z okazji 85. rocznicy powstania COP-u. Połączenie nowoczesności i architektury COP-u buduje w nas nachwyt nad pięknem. Kiedyś mówiąc przemysł, nasze myśli tworzyły obraz szarości i zanieczyszczenia. Dzisiejszy obraz przemysłu zmienił się diametralnie, co pokazuje wizualizacja pięknego i nowoczesnego budynku biznesowego w Stalowej Woli - gratulowała senator Janina Sagatowska.

- Ostatnie dekady pokazują, że wiele małych firm w Stalowej Woli zaczynało w przydomowym garażu czy piwnicy. Dzisiaj są to firmy, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. To jest historia sukcesu Stalowej Woli - dodał Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Atrakcyjne miejsce do inwestowania

O ważnym zadaniu tego obiektu mówił wiceprezes ARP Łukasz Gałczyński.

- ARP musi wybierać miejsca, gdzie może być spełniony warunek efektywności ekonomicznej. Stalowa Wola okazuje się doskonałym miejscem do tego typu inwestycji, ponieważ Stalowa Wola w tym momencie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania nie tylko w skali kraju, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Akcelerator jest naturalnym uzupełnieniem między inkubatorem – gdzie trafiają małe i początkujące firmy, a EuroParkiem, gdzie lokują się inwestorzy o dojrzałej strukturze. Akcelerator będzie więc ostatnim elementem łańcucha, spajającym te etapy - wskazał Gałczyński.

Zobaczcie wizualizację w naszej galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy