Reklama

Nowa droga i most na Sanie w Jarosławiu. Dwie kluczowe inwestycje powstaną do 2025 roku [WIZUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich

Nowa droga i most na Sanie w Jarosławiu. Dwie kluczowe inwestycje powstaną do 2025 roku [WIZUALIZACJA] - Zdjęcie główne

foto Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Mieszkańcy Jarosławia w 2025 roku będą mogli skorzystać z nowej drogi wojewódzkiej w stronę Lubaczowa. Most powstanie na rzece San. Budowa nowego mostu w Jarosławiu ma kosztować ponad 155 mln złotych.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się wczoraj, 20 lutego w siedzibie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Udział w nim wziął marszałek Władysław Ortyl, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska – Jedynak  oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej i poseł RP Anna Schmidt. Obecna była również poseł na sejm RP Teresa Pamuła, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, prezes Mostów Łódź Artur Raczak oraz dyrektor PZDW Piotr Miąso. 

Poprawi jakość życia

Władysław Ortyl ogłosił powody do świętowania, choć od razu zaznaczył, że czasu nie ma za wiele. Mieszkańcy Jarosławia z nowego odcinka drogi wojewódzkiej, wyprowadzającej ruch z mostu w stronę Lubaczowa mają skorzystać już w 2025 roku. Budowa pochłonie 155 mln zł. Inwestycja w 80% realizowana jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg finansowanego przez budżet państwa.

Sam projekt kosztował ponad milion zł. 

- W 2018 roku rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował o realizacji programu Mosty dla Regionów, którego całość to kwota 2 mld 300 mln złotych. Wszystkie 4 mosty na Sanie, które powstaną – czyli w Jarosławiu, Sanoku, Stalowej Woli i powiecie brzozowskim otrzymały środki na przygotowanie dokumentacji z rządowego programu.

– mówiła Małgorzata Jarosińska. 

- Następnego dnia po ogłoszeniu programu Mosty dla Regionów przeprawa na Sanie w Jarosławiu została wpisana jako najważniejszy priorytet. Dzięki temu powstanie most, który był i jest niezbędny dla codziennego ruchu mieszkańców Jarosławia. Jest również dużą szansą rozwoju dla naszego regionu. 

- podkreślała poseł RP Anna Schmidt.

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej

Most ma być wyjątkowy również dla mieszkańców Lubaczowa. 

- Ten nowy most i nowa droga łączą region znacznie mocniej z powiatem lubaczowskim i częścią jarosławskiego oraz województwem lubelskim. Poprawi on jakość życia, a także będzie szansą w kontekście przyszłego udziału Podkarpacia w odbudowie Ukrainy.

– mówiła poseł Teresa Pamuła.

Powstanie również nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Bełżec wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej w miejscowościach Sobiecin i Koniaczów. Wykonawca, czyli firma Mosty Łódź, wykona zadanie za 33,7 mln zł. Inwestorem jest Samorząd Województwa Podkarpackiego, który będzie starał się o dofinansowanie zadania w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027. Odcinek ma mieć ponad 4 km.

- Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od wielu lat. Ja traktuję te inwestycje ze sporym zadowoleniem, bo jestem gorącym zwolennikiem budowy nowych mostów, obwodnic, bo są one zarówno elementem, który łączy komunikacyjnie, jak i daje nowe szanse. Wreszcie zaniedbywany do tej pory powiat lubaczowski, zyska nową szansę na rozwój. 

- mówił Władysław Ortyl przed podpisaniem umowy.

Wizualizacja: 

Obie inwestycje mają być gotowe w 2025 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy