Reklama

Ramię w ramię z rolnikami! Kolejna grupa społeczna będzie protestować! To mieszkańcy Przewrotnego!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Miasto i Gmina Głogów Małopolski

Ramię w ramię z rolnikami! Kolejna grupa społeczna będzie protestować! To mieszkańcy Przewrotnego!  - Zdjęcie główne

foto Facebook/Miasto i Gmina Głogów Małopolski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Rośnie skala zaplanowanych na wtorek w Rzeszowie protestów. Do rolników z Agrouni dołączają mieszkańcy Przewrotnego i pobliskich okolic. Chcą wyrazić swój sprzeciw przeciwko działaniom Sarii. Ich postulaty wsparł już przewodniczący rolników Michał Kołodziejczak.

Nawet dwieście-trzysta osób, mieszkańców gminy Głogów Małopolski, ale także z gminy Raniżów czy Sokołów Małopolski, wyjdzie ramię w ramię z rolnikami, aby w najbliższy wtorek 24 sierpnia na ulicach Rzeszowa, walczyć o godne życie, wobec uciążliwości zlokalizowanego w Przewrotnem zakładu Saria

Jak mówił w sobotę w mediach społecznościowych lider Agrounii Michał Kołodziejczak do rolników w Rzeszowie:

- dołączają mieszkańcy spod Rzeszowa, którzy nie godzą się na to, żeby w ich okolicy była wielka, zagraniczna, niemiecka firma utylizacyjna, która produkuje smród, przerabia resztki poubojowe.

Przypomnijmy, że od wielu lat mieszkańcy Przewrotnego i pobliskich miejscowości walczą z odorem i hałasem produkowanym przez pobliskie zakłady Saria. 

- Ci ludzie również dołączają do nas i będą razem z nami w Rzeszowie. 

- dodawał Kołodziejczak.

W Rzeszowie rolnicy zablokować mają dwa ważne ronda: Rondo Pobitno i Rondo Jacka Kuronia oraz całą aleję Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego znajdującą się pomiędzy nimi. Agrounia twierdzi, że protesty rozpoczynające się od godziny 9 potrwają nawet 24 godziny.

Ale to nie wszystko. Zdeterminowani walką o lepszą jakość życia protestujący przeciwko działaniom zakładu utylizacji przekazują, że protest może przenieść się poza Rzeszów.

- Niewykluczone, że po proteście w Rzeszowie udamy się prosto pod Sarię. To dopiero początek naszych działań. Spontanicznie możemy zablokować zakład nawet na 48 godzin.

- mówi nam Paweł Pokrywka z Przewrotnego.

- Wspieramy protest rolników z Agrounii. Agrounia wspiera nasza walkę z Sarią. 

- dodaje.

Już raz determinacja mieszkańców gminy Głogów Małopolski pozwoliła im zablokować plany budowy spalarni, przy zakładzie Sarii. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Sytuacja jest zatem rozwojowa.


WYPOWIEDŹ MICHAŁA KOŁODZIEJCZAKA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy