Reklama

Jest akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi M., byłemu sekretarzowi Ministerstwa Obrony Narodowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MON

Jest akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi M., byłemu sekretarzowi Ministerstwa Obrony Narodowej - Zdjęcie główne

foto MON

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu W środę 30 czerwca br. Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu do sądu akt oskarżenia w sprawie dotyczącym śledztwa między innymi działania na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Na ławie oskarżonych oprócz Bartłomieja M. zasiądzie również były poseł Mariusz K. oraz cztery inne osoby.

Były członek Polskiej Grupy Zbrojeniowej Bartłomiej O., były Dyrektor Wykonawczy Robert Sz. i były Dyrektor Biura Marketingu Robert K. zostali oskarżeni przez prokuraturę o działanie na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej i wyrządzenie jej szkody majątkowej w łącznej wysokości ponad 3 milionów 380 tysięcy złotych.

CZYTAJ TAKŻE:

Prokurator oskarżył także innych pracowników Ministerstwa Obrony Narodowej Agnieszka M. i Bartłomiej M., byłego rzecznika tego ministerstwa, prawą rękę posła Antoniego Macierewicza. Usłyszeli oni zarzuty przekroczenia uprawnień i działania na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej Jak wylicza prokuratura swoimi działaniami doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody, odpowiednio blisko 492 tysiące złotych, w przypadku Agnieszki M. i miliona 188 tysięcy złotych, w przypadku Bartłomieja M. Agnieszka M. dodatkowo została oskarżona o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego w związku z organizacją wystawy mającej się odbyć pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

- Dodatkowo Bartłomiej M. oraz były poseł Mariusz K. zostali oskarżeni o wywoływanie przekonania o istnieniu wpływów w Ministerstwie Obrony Narodowej i podjęcie się pośrednictwa w załatwianiu określonych spraw oraz uzyskanie w związku z tym korzyści majątkowej odpowiednio w kwotach blisko 57 tysięcy złotych i ponad 35 tysięcy złotych

- poinformował prokurator Andrzej Dubiel z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Bartłomiejowi M., Radosławowi O. i Robertowi Sz. grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast  Agnieszkę M. i Mariusza K. sąd może orzec karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy