Reklama

Szef MON z interesami w Stalowej Woli

Opublikowano:
Autor:

Szef MON z interesami w Stalowej Woli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro, 13 sierpnia, minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak podpisze w Stalowej Woli umowę z HSW na dostawy 24 Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych "Rak".

Według umowy Huta Stalowa Wola na dostarczyć wojsku polskiemu 24 egzemplarze Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych w latach 2019–2020. Wozy te będą zaopatrywać kompanijny moduł ogniowy Rak w amunicję. Dotyczy to zarówno przewozu amunicji, jak i jej załadunku i rozładunku.

- Artyleryjskie Wozy Amunicyjne stanowią element Kompanijnego Modułu Ogniowego Rak. Moduł jest oparty na samochodzie ciężarowym Jelcz z dwuosobową opancerzoną kabiną. Podwozie ma hakowy system załadowczy kontenerów, pokładowy zestaw urządzeń łączności wewnętrznej i zewnętrznej, urządzenie oczyszczające powietrze z zanieczyszczeń pyłowych i gazowych, odbiornik nawigacji satelitarnej i stanowisko karabinu maszynowego. Wyposażenie nadwozia stanowi 6 palet do przewożenia amunicji 120 milimetrów

- poinformował portal Defence24.

Spotkanie Mariusza Błaszczaka w HSW Stalowa Wola, podczas którego zostanie podpisana umowa, rozpocznie się jutro 13 sierpnia o godzinie 14. Planowane jest również jego wystąpienie.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE