Reklama

Dramat lokatorów! Wbrew woli balangowali w ich domu!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Dramat lokatorów! Wbrew woli balangowali w ich domu! - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie przeciwko Mirosławowi R., Krzysztofowi K., Adamowi W., Jerzemu S., Grzegorzowi S. i Małgorzacie S. podejrzanym o to, że w okresie od 20 do 26 sierpnia 2021 roku w Boguchwale zajęli bez zgody właścicieli ich nieruchomość i imprezowali, popełniając przy tym wiele przestępstw na ich mieniu i zdrowiu.

Czwórka oskarżonych działając wspólnie z ustaloną inną osobą nieletnią, uporczywie stosowali wobec małżeństwa Ireny B. oraz Jerzego B. przemoc psychiczną, w ten sposób, że wbrew ich woli, wprowadzili się do zajmowanego przez pokrzywdzonych domu, gdzie następnie notorycznie spożywali w ich obecności alkohol. Ale to nie wszystko. To był istotny horror.

Oprócz imprezowania oskarżeni zakłócali im sen, korzystali oraz niszczyli należące do nich przedmioty codziennego użytku, a także utrudniali pokrzywdzonym swobodne korzystanie z pomieszczeń mieszkalnych w domu, co w sposób istotny naruszyło ich prywatność oraz utrudniło im korzystanie z zajmowanego lokalu mieszkalnego.

- Działali oni w celu zmuszenia ich do podpisania ugody, skutkiem, której wskazani wyprowadziliby się z zajmowanego lokalu mieszkalnego, to jest o przestępstwo z art. 191 § 1a kodeksu karnego. 

- informuje Krzysztof Ciechanowski z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.  

Przedmiotowe postępowanie zostało zainicjowane przez pokrzywdzoną Irenę B.

Na skutek natychmiastowych działań podjętych przez policję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, zatrzymano sprawców i następnie przedstawiono zarzuty Mirosławowi R., Adamowi W., Jerzemu S., Grzegorzowi S., Krzysztofowi K. i Małgorzacie S. oraz przesłuchano ich w charakterze podejrzanych. W toku złożonych wyjaśnień nie przyznali się do zarzucanego im czynu, a w złożonych wyjaśnieniach zaprzeczyli, by ich zachowanie nakierowane było na zmuszenie pokrzywdzonych do opuszczenia przez nich domu.

- Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze, przy czym  wobec Jerzego S., Grzegorza S., Mirosława R. Krzysztofa K. oraz Małgorzaty S. zastosowano dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa we wskazanych w postanowieniach jednostkach policji, z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych Ireny B. i Jerzego B.  na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz zakazem przebywania na posesji zajmowanej przez pokrzywdzonych.

- mówi Krzysztof Ciechanowski. 

- Dodatkowo wobec Mirosława R. i Krzysztofa K. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi, jak również poręczenie majątkowe.

- uzupełnia.

Natomiast w stosunku do podejrzanego Adama W. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, w dniu 28 sierpnia  Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. 

Dodatkowo na skutek działania Prokuratury, podjęto szeroko zakrojone czynności mające na celu pomoc oraz ochronę pokrzywdzonych, w szczególności zwrócono się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o zbadanie potrzeb społecznych pokrzywdzonych i wdrożenie ewentualnych usług socjalnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy