Reklama

Podatkowi oszuści w sidłach służb skarbowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Shutterstock

Podatkowi oszuści w sidłach służb skarbowych - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Shutterstock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedem firm z województwa podkarpackiego oszukiwało w rozliczeniach podatku VAT i dochodowego. Proceder został zatrzymany przez pracowników podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Siedem firm różnych branż z województwa podkarpackiego posługiwało się fałszywymi fakturami. Od 2015 roku wystawiły 5,7 tys. pustych faktur na ponad 16 milionów złotych brutto. Na trop tego procederu wpadli pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej.

CZYTAJ TAKŻE:

- Faktury z pozoru wyglądały identycznie jak oryginalne dokumenty, jednak kontrolerzy wykryli szereg błędów, braków i rozbieżności. Faktury nie były potwierdzone kopiami u sprzedawcy, który nie potwierdził ich autentyczności. Dokumenty nie były też drukowane z wykorzystaniem kasy fiskalnej, tylko innego systemu

- wskazuje młodszy aspirant Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Podmioty zmniejszyły swoje zobowiązania z tytułu podatku VAT oraz podatków dochodowych o 4,5 mln złotych. Właściciele firm uregulowali zaległe zobowiązania wraz z odsetkami za zwłokę w wysokości ponad 6 mln złotych. Trwają dalsze czyności w tej sprawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy