Reklama

Trąba powietrzna zmiotła schronisko dla psów! Jak można pomóc? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Kraju Właściciele jednego ze schronisk dla bezdomnych zwierząt nie mogli cieszyć się spokojną niedzielą. Trąba powietrzna przeszła przez ośrodek, zmiatając z powierzchni ziemi kojce i ogrodzenia. Polacy błyskawicznie ruszyli na pomoc organizacji.

Powiaty rycki i łukowski w województwie lubelskim zmierzyły się w niedzielę z gwałtowną burzą. Niszczycielski żywioł pozrywał dachy, połamał drzewa i uszkodził zabudowania. Przez niewielką miejscowość Gózd przetoczyła się również trąba powietrzna, która niemal zrównała z ziemią schronisko dla bezdomnych zwierząt.

CZYTAJ TAKŻE:

- Przez nasze schronisko przeszło przed chwilą tornado! Wielu psów nie ma, nie znamy losu wielu z nich. Ogrodzenie, wiele kojców jest w proszku. Straszna tragedia.

- pisali na facebookowym profilu właściciele placówki "Zwierzaki do wzięcia", której straty wyceniono wstępnie na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zniszczenia dotknęły kilkunastu kojców, ogrodzeń, a nawet oświetlenia. Budy porozrzucane były po okolicznych polach. Część psów zniknęła, jednak organizatorzy zrzutki przekazali informację, że ostatni z nich znalazł się w poniedziałek przed południem. Opiekunowie bezdomnych zwierząt, nie tracąc ani chwili, zdecydowali się uruchomić zbiórkę pieniędzy na odbudowanie zniszczeń. Za cel postawiono zgromadzenie 70 tysięcy złotych. Link do zrzutki działacze udostępnili na fanpage’u schroniska.

 

Wystarczyło tylko kilka godzin, aby dramatyczny apel o pomoc trafił do każdego zakątka Polski. Internauci oraz ogólnopolskie media udostępnili informację o skutkach kataklizmu i zorganizowanej akcji pomocowej. Konto zrzutki natychmiast zaczęły zasilać wpłaty. Już w ciągu kilku godzin udało się zgromadzić całą kwotę. Wartość zebranych środków wynosi już ponad 100 tysięcy zł. W schronisku pojawili się też wolontariusze, którzy pomogli uprzątnąć teren po przejściu nawałnicy. Właściciele schroniska opublikowali kolejne wpisy, w których przekazują dobre wiadomości o odnalezieniu się niektórych zagubionych psów.

Oprócz wsparcia finansowego, schronisko prosiło też osoby zamieszkałe w pobliżu, aby włączyły się w bezpośrednią pomoc. Potrzebni byli chętni do wyprowadzania psów oraz odbudowywania i sprzątania kojców. Tym razem internauci również nie zawiedli, i zapewnili o swojej obecności. Dzięki błyskawicznej akcji zbierania pieniędzy i gotowości do pracy bezinteresownych osób, placówka będzie mogła w ekspresowym tempie odbudować swoje zasoby, aby móc w dalszym ciągu zapewniać schronienie słabszym stworzeniom.

CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy