Reklama

Trąba powietrzna w Rzeszowie dotknęła ziemi. Jest nagranie [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: screen z filmu

Trąba powietrzna w Rzeszowie dotknęła ziemi. Jest nagranie [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto screen z filmu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Mieszkańcy południowej części Rzeszowa, gdzie wczoraj wystąpiła trąba powietrzna, mogą mówić o sporym szczęściu. Dotarliśmy do nagrania, które ukazuje, jakie skutki mogłyby być, kiedy bardzo silny, rotacyjny wiatr, występowałby o wiele dłużej.

Nagranie, które udostępnił nam Pan Paweł, mieszkaniec osiedla Drabinianka, ukazuje moment, kiedy dosłownie około 100 metrów od jego domu, trąba powietrzna zetknęła się z ziemią. 

Nagranie jest krótkie, bo, na szczęście, krótko, trwał moment kontaktu leja kondensacyjnego z ziemią. Po kontakcie z podłożem widzimy siłę trąby. Bardzo silny wiatr łamie drzewa jak zapałki

 

- Jedna z gałęzi tego drzewa przeleciała 100 metrów nad dwoma ogrodzeniami. Dobrze, że nikogo nie było w pobliżu.
- relacjonuje nam Pan Paweł. 

- Wszystko trwało z 6 sekund, widać to nawet na filmie. Akurat byłem w garażu na prawo od filmu. Popatrzyłem tylko czy coś na mnie nie leci i się uspokoiło.

- dodaje.

Śmiało można powiedzieć, że gdyby trąba powietrzna trwała dłużej, szkody, któreby wyrządziła, miałyby katastrofalne. Skończyło się jedynie na jednym uszkodzonym poszyciu dachowym na budynku prywatnym przy ul. Jazowej oraz połamanych drzewach i konarach. Straż pożarna w Rzeszowie odnotowała pięć interwencji przy usuwaniu skutków trąby powietrznej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy