Reklama

Przed nami wielki protest budżetówki, która chce wyższych płac

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OPZZ

Przed nami wielki protest budżetówki, która chce wyższych płac - Zdjęcie główne

9 października odbędzie wielki protest pracowników budżetówki | foto OPZZ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych na sobotę, 9 października, zaplanowało strajk. Sprawdź, które grupy zawodowe będą walczyć wyższe zarobki.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych organizuje pikiety pracowników sfery budżetowej w Warszawie. Pod Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej spotkają się pracownicy ZUS, wymiaru sprawiedliwości, KRUS, Inspekcji Transportu Drogowego i cywilni pracownicy wojska. Nauczyciele i pracownicy oświaty będą pikietowali pod Ministerstwem Edukacji i Nauki.

- Rząd musi w końcu nas usłyszeć! Postulowaliśmy i postulujemy 12-procentową podwyżkę płac. Żądamy też godnych warunków pracy dla wszystkich zatrudnionych w budżetówce. Dodatkowo pracownicy oświaty mają dosyć reformy ministra Czarnka i fałszywej zapowiedzi podwyżek - czytamy w zapowiedzi protestu.

O godzinie 11 w sobotę przed budynkiem resortu pracy spotykają się pracownicy ZUS, wymiaru sprawiedliwości, KRUS, Inspekcji Transportu Drogowego i cywilni pracownicy wojska. O godzinie 11.30 pracownicy oświaty będą pikietowali pod Ministerstwem Edukacji i Nauki. 

Warto zaznaczyć, że w piątek, 8 października, odbył się czarny protest cywilnych pracowników policji. Przybrał on łagodną formę oplakatowania wejść do posterunków policji. Pracownicy cywilni zostali pominięci w podwyżkach, które Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przyznało munudrowym. Dodatkowo ustawa o policji nie reguluje ich statusu, nie przyznano im takich uprawnień, jak funkcjonariuszom ochrony prawnej i na wypłatę środków z tytułu relokacji, chociaż też są przenoszeni, jak funkcjonariusze i ich zdaniem zarabiają bardzo mało.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy