Reklama

Policja grozi strajkiem. Kto będzie strzegł porządku publicznego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: policja

Policja grozi strajkiem. Kto będzie strzegł porządku publicznego?  - Zdjęcie główne

foto policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiejsze specjalne posiedzenie zarządu głównego NSZZ Policjantów zadecyduje czy ta formacja służb mundurowych rozpocznie akcję protestacyjną. W poniedziałek 13 września Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie dogadało się ze związkami zawodowymi policjantów w przedmiocie podwyżek ich wynagrodzeń.

Jeżeli zapowiedziane na wtorek 14 września nadzwyczajne posiedzenie zarządu głównego NSZZ Policjantów, z udziałem wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Macieja Wąsika nie rozstrzygnie ich postulatów, rozpoczną oni ogólnopolski strajk. 

Formacja policyjna chce zmiany schematu wypłacania świadczeń motywacyjnych, zwiększenia ochrony prawnej mundurowych, wynagrodzenia za służbę w nocy, niedziele i święta zgodną z Kodeksem Pracy i 50 procentową stawkę godzinową w przypadku dyżuru domowego.

W poniedziałek związki zawodowe swoje postulaty przedstawiły w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji. Rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem

- Uwzględniając panujące wśród policjantów nastroje, zarząd podjął decyzję, że jeśli propozycja, która zostanie przedstawiona na zaplanowanym na dzień 13 września spotkaniu z kierownictwem MSWiA nie spełni zobowiązań zawartych w porozumieniu, Zarząd Główny NSZZ Policjantów przystąpi do akcji protestacyjnej

- informowali w poniedziałek przedpołudniem związkowcy. Wtorek 14 września ma być ostatnim dniem na zawarcie porozumienia. 

 - Widzimy bardzo dużo bolączek naszej formacji i chodzi o ich naprawę.

- napisali związkowcy w mediach społecznościowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy