Reklama

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę "LEX TVN" i skierował do Sejmu, do ponownego rozpatrzenia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Jakub Szymczuk, Kancelaria Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę "LEX TVN" i skierował do Sejmu, do ponownego rozpatrzenia! - Zdjęcie główne

foto Jakub Szymczuk, Kancelaria Prezydenta RP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju W poniedziałek, 27 grudnia, prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Informację przekazał podczas oświadczenia medialnego, w samo południe.

- Łatwo się domyślić, że w ostatnim czasie, mając poważne zastrzeżenia co do przepisów tej nowelizacji, rozważałem dwa scenariusze. Odmowę podpisania ustawy, ale również skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego - mówił prezydent Andrzej Duda. 

- Rozważałem kwestię ochrony prawa własności, kwestię ochrony swobody działalności gospodarczej, kwestię ochrony interesów - dodawał Duda. 

-  Mamy klarowne podstawy, by skierować tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Argumentów jest dużo - wspominał prezydent.

 
- Mamy dużo problemów. Mamy pandemię, mamy inflację, mamy wzrastające ceny - mówił prezydent, wskazując, że Polska powinna zakończyć spory związane z tematem TVN i zająć się istotnymi tematami, ważnymi dla rodaków. 

- Biorąc pod uwagę te okoliczności decyzja została podjęta. Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją

- powiedział Andrzej Duda.

Ustawa "Lex TVN" trafi teraz ponownie do Sejmu. Parlament może odrzucić weto prezydenta większością kwalifikowaną 2/3 posłów, co raczej będzie trudne. 

Sejm, w dość niespodziewanym trybie, odrzucił w piątek, 17 grudnia, weto Senatu i znowelizował ustawę o radiofonii i telewizji. To cios w grupę TVN Discovery, która w momencie wejścia w życie "LexTVN" musiałaby odsprzedać większość swoich udziałów kapitałowi polskiemu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy