Reklama

Polski rekord w loterii Eurojackpot! Urząd skarbowy też ma powód do radości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Totalizator Sportowy/Lotto/Facebook

Polski rekord w loterii Eurojackpot! Urząd skarbowy też ma powód do radości - Zdjęcie główne

foto Totalizator Sportowy/Lotto/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Bank w loterii Eurojackpot rozbity, a najwyższa wygrana w historii Polski zdobyta. Ktoś momentalnie został multimilionerem? I to w piątek trzynastego. Wiemy za to o ile wzbogaci się fiskus.

Polski rekord międzynarodowej gry Eurojackpot (której losy w naszym kraju rozprowadza Totalizator Sportowy) to teraz dokładnie 206 550 000 zł. Właśnie takie pieniądze ktoś wygrał w piątek… 13 sierpnia. Szczęśliwe liczby to 4, 31, 39, 43, 46 oraz 1, 4. - Osoba grająca w Polsce zawarła kilka zakładów metodą chybił trafił w jednym z punktów Lotto w powiecie bieruńsko-lędzińskim (województwo śląskie) - informuje Totalizator Sportowy i zastrzega, że więcej już o zwycięzcy nie ujawni i nie poda także nazwy miejscowości, w której zawarto zakład.

CZYTAJ TAKŻE:

Wiadomo jednak, że osoba, która momentalnie stała się multimilionerem, jednak "ma pecha". Mogła wygrać znacznie więcej, ale ktoś w Finlandii skreślił te same liczby i obaj zwycięzcy muszą podzielić się pulą po połowie. Nie zmienia to faktu, że piątkowa wygrana jest największą w polskiej historii Eurojackpot. Totalizator Sportowy przypomina, że dotychczasowy rekord padł 10 maja 2019 roku, kiedy ktoś wygrał ponad 193 miliony złotych.

Obecny zwycięzca nie będzie mógł wydać całej sumy, jaką wygrał. Wspomniane 206 mln zł to suma brutto, od której fiskus pobierze podatek. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wyniesie on 20,6 mln zł.

Jeżeli chodzi o krajowe losowania Lotto, to tu wygrane są znacznie niższe. Rekordem pozostaje 36,7 mln zł z 2017 roku, a kolejną wysoką kwotą jest 35,2 mln zł z 2015 roku. Historie polskich milionerów, którzy stali się nimi z dnia na dzień są różne. Znane są przypadki, gdy tacy ludzie nie zmienili sposobu życia, kupili mieszkania sobie o swoim dzieciom, nie rzucili pracy. Ale są też opowieści o straconych majątkach, źle zainwestowanych pieniądzach, a nawet porwaniach dzieci dla okupu, gdy na jaw wyszło, kto został zwycięzcą losowania. Głośny był przypadek mężczyzny, który w 2011 r. wygrał niemal 3 mln i po trzech latach na koncie miał zaledwie kilkadziesiąt tysięcy. Najpierw spełniał marzenia, ale zaraz ustawiła się kolejka potrzebujących pomocy. Mężczyzna pożyczał pieniądze, ale nikt ich mu nie oddawał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy