Reklama

"Mamy 1000 szpitali, powinno być 130" - burza po słowach Tomasza Grodzkiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: senat.gov.pl

"Mamy 1000 szpitali, powinno być 130" - burza po słowach Tomasza Grodzkiego - Zdjęcie główne

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki | foto senat.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Lawina komentarzy po słowach marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Jeden z najważniejszych polityków w Polsce przedstawia swój plan na uleczenie służby zdrowia. Czy dojdzie do likwidacji setek szpitali?

Tomasz Grodzki (Platforma Obywatelska) był jednym z gości weekendowego Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. To wydarzenie firmowane przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, które przyciągnęło około tysiąca młodych osób. Przemawiało wielu polityków opozycji, ale to słowa Grodzkiego nabrały największego rozgłosu. Marszałek Senatu, lekarz, pytany był o plan na poprawę sytuacji w ochronie zdrowia. Wyjawił, że Polska powinna pójść śladem Danii, gdzie po przeprowadzeniu szerokiej ankiety, zmniejszono liczbę szpitali, a poprawiło to jakość usług medycznych.

CZYTAJ TAKŻE:

Grodzki wyliczał, że w tym zachodnim kraju jeszcze 16 lat temu funkcjonowały 132 szpitale na 5 milionów mieszkańców. Teraz jest to 16 placówek przypadających na taką samą liczbę pacjentów.

- Personel jest zadowolony, a pacjenci plasują medycynę duńską na trzecim miejscu w świecie. W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców.

- zaproponował marszałek.

KOMENTARZE

Pomysł jest bardzo burzliwie komentowany przez polityków prawicy. Minister w Kancelarii Premiera Janusz Cieszyński wylicza, że 130 placówek to mniej niż funkcjonuje w Belgii, Czechach czy Austrii, a są to kraje mniejsze od Polski. Także lekarz, były marszałek Senatu Stanisław Karczewski pomysł Grodzkiego nazywa polityką zwijania Polski.

- Szczególnie powiatowej i dyskryminacja mieszkańców mniejszych miejscowości. Ta totalna opozycja to prawdziwa udręka, nie dla PiS, ale dla Polski.

- komentuje.

Inny polityk PiS, Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia przypomina, że gdy konstruowano w Polsce tzw. „sieć szpitali”, Platforma Obywatelska była za tym rozwiązaniem.

- Walczyła, żeby każdy szpital był w tej sieci, też zaprzeczając swoim wcześniejszym wypowiedziom. Warto, żeby PO wypracowała jednolite stanowisko i powiedziała, czego tak naprawdę oczekuje.

- ocenia.

Jego partyjny kolega, poseł Kazimierz Smoliński opisał obrazowo pomysł marszałka Senatu.

- Tak więc za rządów PO karetka z chorym do szpitala będzie jeździła nawet po 100 km, a ciężko chorzy będą się leczyć w domach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy