Reklama

Facebook Protect. Masz kilka dni na włączenie tej funkcji. Inaczej stracisz swoje konto!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Facebook Protect. Masz kilka dni na włączenie tej funkcji. Inaczej stracisz swoje konto! - Zdjęcie główne

Facebook Protect. Musisz włączyć tę funkcję! | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Facebook Protect dostępny jest już w naszym kraju. Nowa funkcja ma pomóc chronić konta użytkowników przed atakami hakerskimi. Macie tylko kilka dni na jej włączenie, inaczej wasze konto zostanie zablokowane. Zobacz szczegóły.

Facebook Protect to funkcja zabezpieczenia konta przed atakami hakerskimi. Od początku grudnia funkcja aktywna jest w Polsce. - Facebook Protect to program, który ma na celu zabezpieczenie użytkowników, którzy są bardziej narażeni na ataki w sieci mające na celu przejęcie konta. Wśród grup, które kwalifikują się do objęcia dodatkową ochroną, znajdują się obrońcy praw człowieka, dziennikarze oraz politycy - wyjasniał Wirtualnym Mediom Jakub Turowski, szef zespołu ds. polityki publicznej Facebooka w Europie Środkowo-Wschodniej.

Obowiązkowa aktywacja

- Po rejestracji do programu Facebook rozpocznie monitorowanie konta pod kątem potencjalnych zagrożeń ze strony cyberprzestępców i pomoże
w uruchomieniu silniejszych zabezpieczeń, takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które jest jednym z najważniejszych zabezpieczeń utrudniających oszustom uzyskanie dostępu do konta na Facebooku z nieznanej przeglądarki lub urządzenia. Cały czas staramy się z wyprzedzeniem blokować działania przestępców. Zdajemy sobie sprawę, że prawdopodobnie nie uda nam się wykryć wszystkich z nich, ale ten program jest jedną z kilku inicjatyw mających na celu utrudnienie włamań na konta - dodawał Jakub Turowski.

Osoby, które otrzymały powiadomienia o nowej funkcji, są poniekąd zobowiązane do jej aktywacji.

- Twoje konto może być potencjalnie odwiedzane przez znacznie większą liczbę osób, dlatego wymagamy silniejszych zabezpieczeń. Facebook Protect to zaawansowany program zabezpieczeń, który ułatwia ochronę kont takich jak Twoje

- informuje Facebook w powiadomieniu.

Na aktywację Facebook Protect mamy czas do 17 grudnia. Jeżeli tego nie zrobimy, to dostęp do naszych kont zostanie zablokowany, do momentu aktywacji nowej funkcji. 

Jak aktywować Facebook Protect?

W momencie pojawienia się powiadomienia o konieczności włączenia funkcji Facebook Protect wystarczy kliknąć na "włącz". Po tym czasie Facebook oceni siłę naszego hasła i wymusi konieczność wprowadzenia dwuetapowej weryfikacji, np. przy pomocy urządzenia mobilnego
lub hasła z SMS-a. 

Jeżeli jednak nie otrzymaliśmy powiadomienia, możemy samodzielnie aktywować nową funkcję. W tym celu w "ustawieniach konta" należy  przejść do opcji “Ustawienia i prywatność” i odnaleźć sekcję “Hasło i zabezpieczenia”. Tam też znajduje się zabezpieczenie “Facebook Protect”, należy włączyć zgodnie z instrukcją zawartą powyżej. 

źródło: Wirtualne Media

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy