Reklama

Chcesz pokoju? Szykuj się na wojnę. Rząd wydał specjalny poradnik [DO POBRANIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay/RCB/opr. własne

Chcesz pokoju? Szykuj się na wojnę. Rząd wydał specjalny poradnik [DO POBRANIA, WIDEO] - Zdjęcie główne

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydaje poradnik na wypadek wojny | foto pixabay/RCB/opr. własne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Czasy mamy takie, jakie mamy. Niedaleko polskich granic toczy się regularna wojna. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przygotowało dla Polaków specjalny poradnik na wypadek zagrożenia militarnego. Sprawdź, co w nim przeczytamy.

We wtorek (5 kwietnia) na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, znanego głównie z alertów meteorologicznych, pojawił się specjalny poradnik dla Polaków, na wypadek wojny. W dokumencie przeczytamy porady na wypadek różnych form zagrożeń wojennych, poznamy podstawowe zasady radzenia sobie w takich chwilach. Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, jest niezwykle istotnym elementem budowania odpornego społeczeństwa.

W poradniku "Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny" znajdziemy informacje i instrukcje, jak powinniśmy się zachować w przypadku nagłej, nieprzewidzianej ewakuacji, skażeniu chemicznym lub biologicznym. Poznamy szczegóły postępowania na wypadek braku wody czy energii elektrycznej. W dokumencie jego autorzy przypominają także podstawowe zasady pierwszej pomocy. 

- W poradniku w prosty sposób wyjaśniono, jak przygotować się do funkcjonowania/działania w sytuacji kryzysowej – co zrobić, by uniknąć zagrożenia i jak się zachować podczas jego wystąpienia. Sytuacje kryzysowe mogą mieć różne podłoże – i nie zawsze musi to być intencjonalne działanie człowieka, ale np. wypadek/awaria w zakładzie przemysłowym, który wykorzystuje w procesie technologicznym niebezpieczne substancje – dlatego warto być przygotowanym. Wiedzieć, co oznaczają np. wyjące syreny, jak się alarm odwołuje, co należy wtedy zrobić - informuje rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

Poradnik w formacie PDF pobierzesz po kliknięciu TUTAJ. Dostępna jest także prezentacja multimedialna - TUTAJ.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, to jednostka podległa premierowi. Zajmuje się monitorowaniem, analizowaniem i alarmowaniem o niebezpiecznych sytuacjach kryzysowych. Do tej pory znana była głównie z SMS-owych alertów pogodowych. RCB powstało w 2008 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy