Reklama

Zupełnie nowy most w Kurowie [MAPA FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szykuje się budowa mostu na Dunajcu w Kurowie. Ma on ogromne znaczenie przede wszystkim dla mieszkańców Sądecczyzny, ale także dla kierowców poruszających się tą trasą.

Pozwoli znacząco przyspieszyć przejazd od Nowego Sącza czy Krakowa, ułatwi także dojazd do takich miejscowości jak Krynica Zdrój, Muszyna czy Piwniczna. To inwestycja z jednej strony ważna, z drugiej – kosztowna. Łączna wartość projektu to ponad 189 mln złotych! Zgodnie z planem prac, pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z przeprawy w połowie 2021 roku.

- Powstanie nowego mostu to wręcz konieczność, bo istniejący jest w złym stanie technicznym. Cieszę się, że inwestycja ta dzięki zaangażowaniu ministra Andrzeja Adamczyka właśnie została rozpoczęta

- powiedział Witold Kozłowski, marszałek Małopolski.

Nowy most na Dunajcu będzie jednym z najdłuższych tego typu obiektów w Polsce (602 m). Obecnie najdłuższy jest most na Wiśle w Kwidzynie (808,4 m), następny to most na obwodnicy Ostródy (677 m).

W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg DK75 od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie. Most będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ze względu na jego konstrukcję i lokalizację możliwa będzie dobudowa drugiej jezdni z dodatkowym mostem w przyszłości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE