Reklama

ZPRP zakończył wszystkie rozgrywki. Spadków nie będzie, awans do Superligi po barażach

Opublikowano:
Autor:

ZPRP zakończył wszystkie rozgrywki. Spadków nie będzie, awans do Superligi po barażach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na skutek panującej epidemii koronawirusa, kolejny związek zakończył rozgrywki ligowe. Uchwałą 12/20 Związek Piłki Ręcznej w Polsce zakończył rozgrywki I i II ligi piłki ręcznej kobiet i mężczyzn. Podjęto decyzję, o braku spadków do niższych lig.

Spadków nie będzie, awanse przeciwnie

W I lidze, zarówno kobiet i mężczyzn sprawa awansu do Superligi rozstrzygnie się  po barażach, w których wystąpią liderzy wszystkich grup w danych rozgrywkach. Do ciekawej sytuacji dojdzie w grupie C I ligi mężczyzn. Awans do baraży otrzymał KPR Legionowo. Poszkodowani na skutek  tej decyzji mogą czuć się szczypiorniści Orlen Upstream Czuwaj Przemyśl, którzy w ligowej tabeli legitymują się identyczną zdobyczą punktową jak drużyna z Legionowa. Przemyślanie niższe miejsce w tabeli zajmują, ponieważ ulegli KPR-owi w bezpośredniej rywalizacji. Pojawiają się jednak głos, że w związku z nierozegraniem dwóch meczy pomiędzy tymi drużynami, nominacja jedynie KPR do rozgrywek barażowych, nie jest dobrą decyzją związku. 

Liderzy awansują bezpośrednio 

W rozgrywkach II ligi, awanse do wyższej klasy rozgrywkowej otrzymają drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajmują czołowe miejsce w rozgrywkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE