Reklama

Zobacz projekt nowego molo w Zaklikowie. Robi wrażenie, prawda? [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Zaklikowa i okolic powoli przestawali wierzyć, że można przywrócić blask tak bardzo zaniedbanemu molo. Niegdyś był on znanym miejscem rekreacyjnym, kwitło tu życie. Od lat miejsce to jedynie odstrasza. Znalazła się jednak grupa inwestorów, którzy mają pomysł na zagospodarowanie molo z pomostem. Jako jedyni mamy projekt nowego molo. Jak Ci się podoba?

O tym, że być może uda się wyremontować molo w Zaklikowie pisaliśmy tu: Obskurne, próchniejące molo ma szansę na remont?

18 lipca w Urzędzie Miejskim odbył się przetarg na 20-letnią dzierżawę nieruchomości położonej nad zalewem zaklikowskim. Chodzi oczywiście o znane molo z pomostem.

"Cena wywoławcza dzierżawy: 10 zł brutto rocznie przez pierwsze 5 lat oraz 5000 zł brutto rocznie przez dalszy czas dzierżawy. Zaoferowany czynsz dzierżawy to 10 zł brutto rocznie przez pierwsze 5 lat oraz 5000 zł brutto rocznie przez dalszy czas dzierżawy"

- czytamy w informacji o wyniku przetargu.

Do magistratu zgłosił się jeden podmiot. Wiesław Olszewski z Zaklikowa, Tomasz Krawczyk z Zaklikowa, Marzena Ostrowska z Zaklikowa, Barbara Marchut z Zaklikowa, Rafał Staniszewski z Krakowa oraz Krzysztof Dobrowolski z Zaklikowa - to oni zbudują zupełnie nowe molo, od podstaw. I będzie wyglądać zupełnie inaczej. Będzie nowoczesne, oszklone z tarasem widokowym. Strony zawarły umowę dzierżawy 5 sierpnia.

- Budynek "Molo" będzie o kształcie prostokąta, dwukondygnacyjny (parter i piętro) o wysokości około 8 metrów od poziomu terenu. Dach płaski. Na elewacji od strony południowej zaprojektowano fasadę szklaną z fotowoltaiką, która zapewni z poziomu piętra i parteru atrakcyjny widok na cały zbiornik wodny

- przekazał nam Wiesław Olszewski, jeden z inwestorów. Dodał, że na parterze zaplanowana jest sala restauracyjna, hol wejściowy z małą salą gastronomiczną i barem, sanitariaty dla klientów, kuchnię z zapleczem magazynowym, pomieszczenie socjalne dla pracowników oraz pomieszczenie techniczne na urządzenia C.O.

- Na piętrze znajdzie się druga sala restauracyjna i przestronny otwarty taras widokowy, z którego podziwiać będzie można całą okolicę. Budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Do budynku można wejść bezpośrednio z poziomu terenu, zaplanowano wejście bezprogowe. Przy przylegającym do budynku ” Molo” pomoście cumować mają sprzęty pływające. Na poziomie zalewu zbudowany będzie basen otwarty połączony z nowym pomostem i dużym tarasem z barem letnim

- dodał inwestor.

Na tym jednak nie koniec. Urząd Miasta i Gminy Zaklików w przetargu zobowiązał się do uzbrojenia terenu w sieć wodociągowo-kanalizacyjną do 31 grudnia 2020 roku. Czy uda się to zrealizować? Wszystko w rękach Rady Miejskiej. To ona zdecyduje o przekazaniu funduszy na ten cel - poinformował nas burmistrz Dariusz Toczyski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE