Reklama

Znamy datę powrotu dzieci do szkół!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Znamy datę powrotu dzieci do szkół!  - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Adam Niedzielski, minister zdrowia | foto Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na antenie radia RMF FM minister zdrowia podał datę powrotu dzieci do szkół. Ostateczny termin będzie uzależniony od ilości nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

Gościem Roberta Mazurka w dzisiejszej porannej rozmowie RMF FM był Adam Niedzielski, minister zdrowia. Szef resortu był pytany m.in. o datę powrotu dzieci do szkół. Data, którą wstępnie możemy uznać za realną, dotyczy uczniów klas 1-3.

- Jeżeli liczba przypadków utrzyma się na poziomie 10 tys., dzieci wrócą do szkół 18 stycznia - przyznał. 

- przekazał Adam Niedzielski. 

Warto odnotować, że 3 stycznia odnotowano 5,7 tys. nowych przypadków zakażeń. 2 stycznia Ministerstwo Zdrowia informowało o ponad 7 tys. nowych przypadkach, zaś dzień wcześniej było ich aż 11 tys. 

Praca tylko dla zaszczepionych nauczycieli

Przed powrotem dzieci do szkół nie będzie masowych testów uczniów na obecność koronawirusa. Sytuacja nauczycieli klas I-III jest w tym przypadku zupełnie inna. Na stronie resortu zdrowia czytamy, że nauczyciele z pozytywnym wynikiem nie będą mogli prowadzić lekcji. 

- Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2 odbędzie się między 11 a 15 stycznia 2021 r. Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły. 

- czytamy na stronie resortu zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu  będzie ok. 190 tys. osób. 

- Obecnie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierają listy imienne pedagogów ze szkół podstawowych.

- tłumaczy Ministerstwo Zdrowia. 

 

rafal.bolanowski@korso.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy