Reklama

Zmarł pierwszy proboszcz katedry rzeszowskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zmarł pierwszy proboszcz katedry rzeszowskiej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie żyje ważna postać podkarpackiego kościoła - ksiądz Stanisław Mac.

Ksiądz Stanisław Mac urodził się 27 kwietnia 1936 r. w Cieszacinie koło Jarosławia. Jego droga na ścieżce kapłaństwa rozpoczęła się tuż po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu, kiedy to wstąpił do Seminarium Duchownego w Przemyślu, gdzie 12 czerwca 1960 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Franciszka Bardy. 

Przed przyjazdem na Słocine pracował jako wikariusz w Zręcinie, Brzyskach, Starym Żmigrodzie, Krośnie i Kosinie. W 1972 r., już jako wikariusz parafii w Słocinie, rozpoczął duszpasterstwo na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie.

W 1976 r. został pierwszym proboszczem nowo utworzonej parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzeszowie i rozpoczął budowę nowego kościoła, który w 1991 r. konsekrował Jan Paweł II, i który od 1992 r. jest katedrą diecezji rzeszowskiej. 

W 2005 r. został protonotariuszem apostolskim (infułatem). Od 2011 r. przebywał na emeryturze w parafii katedralnej. Zmarł 1 listopada 2020 r. w wieku 84 lat. Ksiądz Stanisław Mac obchodził w tym roku 60-lecie kapłaństwa.

Pogrzeb księdza odbędzie się 5 listopada 2020 r. (czwartek) o godz. 11. Ciało zostanie przewiezione na cmentarz Wilkowyja w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE