Reklama

Zmarł ksiądz Stanisław Mikołajczyk

Opublikowano: pt, 15 paź 2021 13:26
Autor: | Zdjęcie: Diecezja Tarnowska

Zmarł ksiądz Stanisław Mikołajczyk - Zdjęcie główne

Ksiądz Stanisław Mikołajczyk | foto Diecezja Tarnowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Diecezja Tarnowska poinformowała o śmierci 57-letniego księdza Stanisława Mikołajczyka. Był on związany z Podkarpaciem.

Ksiądz Stanisław Mikołajczyk urodził się 26 lipca 1964 roku w Łącku w województwie małopolskim. Egzamin dojrzałości złożył w Nowym Sączu w 1983 roku, a potem wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Bednarczyka w dniu 2 czerwca 1990 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Kanina (od 1 sierpnia 1990 roku), Brzeźnica koło Dębicy (od 27 sierpnia 1994 roku), Cikowice (od 1 lipca 1998 roku) i Straszęcin (od 1 września 2001 roku). W latach 2004-2007 pracował duszpastersko na Ukrainie. W dniu 19 sierpnia 2007 roku został mianowany administratorem parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty w Żurowej, a z dniem 16 października 2008 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza tejże parafii. Ponadto sprawował obowiązki wicenotariusza do spraw łączności internetowej w dekanatach: Bochnia-Zachód, Dębica-Zachód i Ołpiny oraz obowiązki dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Ołpiny i dekanalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców w dekanacie Ołpiny.

Ksiądz Mikołajczyk zmarł 14 października. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Żurowej w poniedziałek (18 października) o godzinie 13.30, a następnie ciało księdza Stanisława zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.