Reklama

Złoto na wyciągnięcie ręki. Festyn w Gumniskach już w niedzielę

Opublikowano:
Autor:

Złoto na wyciągnięcie ręki. Festyn w Gumniskach już w niedzielę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 lipca o godz. 16.00 w Gumniskach (powiat dębicki) odbędzie się XIII Festyn „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”.

W ramach zawodów w płukaniu złota rywalizować będą reprezentacje Starostw Powiatowych Województwa Podkarpackiego, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Gminy Dębica. Przedstawiciele starostw walczyć będą o „Złotą Buławę” – nagrodę przechodnią, będącą obecnie w posiadaniu Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Nad prawidłowością przeprowadzenia zawodów czuwać będzie Polskie Bractwo Kopaczy Złota ze Złotoryi.
Dla uczestników festynu nie zabraknie atrakcji w stylu średniowiecznym: pokazów łucznictwa, turnieju rycerskiego, teatru ognia i wielu innych.

Oprócz zawodów w Płukaniu Złota zaplanowano również konkurencje zręcznościowo-sportowe, w których do wygrania będą kosmetyki „Latoszyn Zdrój” oraz „Złota Nagroda”, ufundowana przez głównego sponsora Mistrzostw – firmę Górecki – biżuteria z klasą.

Wieczorem zagra zespół Joker&Sequence. Po koncercie zabawa taneczna z zespołem SNIKERS. Podczas trwania  imprezy na stoisku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nowe Możliwości będzie można wspomóc dzieci niepełnosprawne z terenu Gminy Dębica.

Stowarzyszenie ACTIVE TEAM Z Kozłowa wraz z Firmą Bama Logistics przeprowadzą licytację z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz Patrycji Stręk z Paszczyny.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE