Reklama

Żłobki i przedszkola zamknięte! Co z zasiłkiem opiekuńczym dla rodziców?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Żłobki i przedszkola zamknięte! Co z zasiłkiem opiekuńczym dla rodziców? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd zdecydował, że należy na dwa tygodnie zamknąć częściowo, bo z wyjątkami, żłobki i przedszkola w całym kraju. Czy rodzice, którzy zamiast pójść do pracy pozostaną w domach z dziećmi mogą liczyć na pomoc finansową?

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski oraz Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosili nowe obostrzenia sanitarne. Od 27 marca do 9 kwietnia zamknięte mają być żłobki i przedszkola, ale tylko częściowo, bo nadal będzie sprawowana opieka nad dziećmi medyków oraz służb mundurowych.

CZYTAJ TAKŻE:

Czy rodzice, którzy zostaną w domach i będą zajmować się dziećmi kosztem obowiązków zawodowych mogą liczyć na wsparcie finansowe? Pod tym względem wszystko zostaje bez zmian.

- Zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał wszystkim osobom, które będą musiały zostać w domu z dziećmi.

- mówił na konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki.

 Zasiłek wynosi 80 procent wynagrodzenia i wypłaca się go za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, również za dni ustawowo wolne od pracy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy