Reklama

Zgon 9-latka w szpitalu. Przypadkowa śmierć? [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Zgon 9-latka w szpitalu. Przypadkowa śmierć? [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Rejonowa została powiadomiona przez Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie o śmierci 9-letniego dziecka. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

9-latek trafił do rzeszowskiego szpitala 2 sierpnia z terenu Ośrodka Czyste w Grodzisku Dolnym. Według doniesień prokuratury rejonowej w Łańcucie, chłopiec trafił do placówka, ponieważ zadławił się pokarmem. Tak błaha sprawa przybrała tragiczne w skutkach konsekwencję.

- Na skutek tego zdarzenia, małoletni został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie w nocy z 2 na 3 sierpnia 2020 r. doszło do jego zgonu. Decyzją prokuratury zwłoki zabezpieczono do dalszych badań.

- wyjaśnia Katarzyna Leszczak, prokurator rejonowy w Leżajsku.

Sekcja zwłok pomogła ustalić bezpośrednią przyczynę śmierci. Wstępne wyniki wskazują, że przyczyną śmierci 9-letniego dziecka było niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu na skutek zadławienia pokarmem

W sprawie zabezpieczono materiał biologiczny do dalszych badań histopatologicznych, a nadto zaplanowano szereg dalszych czynności procesowych zmierzających do wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia. 

- Wszczęto śledztwo w kierunku zaistnienia przestępstwa określonego w art. 155 kk.

- dodaje Leszczak. Do sprawy powrócimy, gdy uda nam się zgromadzić większą ilość informacji.


AKTUALIZACJA (11.08.2020 r.)

Udało nam się skontaktować z prokuraturą rejonową w Leżajsku w celu ustalenia dalszych szczegółów w sprawie. Aktualnie śledztwo jest na początkowym etapie i prokuratura nie jest w stanie wskazać osoby odpowiedzialnej za śmierć 9-latka.

- W chwili obecnej nie mamy materiałów, żeby komukolwiek przedstawić zarzuty.Śledztwo jest w toku.

- tłumaczy prok. Waldemar Jabłoński. Jeżeli taka osoba się znajdzie, to będzie ona karana na podstawie art. 155. kodeksu karnego. Grozi jej pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE