Reklama

Zespół Hrdza "pozamiatał" w "Mam Talent" [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Zespół Hrdza "pozamiatał" w "Mam Talent" [FILM]  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotnim 5 odcinku 12. edycji show "Mam Talent" wystąpił polsko-słowacki zespół Hrdza. Wokalistka, Susanna Jara, spędziła dzieciństwo na Podkarpaciu. Jest z nim związana, bo tu nadal mieszkają jej rodzice.

Małgorzata Foremniak, Agnieszka Chylińska i Agustin Egurrola to jurorzy programu TVN "Mam Talent". 5 odcinek otworzył występ zespołu wokalno-instrumentalnego Hrdza. To kapela polsko-słowacka. Warto dodać, że ma już za sobą występy w podobnych programach. W 2010 roku była faworytem słowackich eliminacji do Eurowizji, a w 2016 roku dotarli do finału czesko słowackiej edycji "Mam talent!".

Grupa wykonuje tradycyjną, łemkowską muzykę. Taki był też utwór, który zespół wykonał przed jurorami. Wykonanie mogliśmy obejrzeć 5 października w TVN. Agnieszka Chylińska i Agustin Egurrola byli oczarowani wokalistką Susanną Jarą.

Susanna jest nie tylko wokalistką, ale komponuje, aranżuje, pisze teksty.

W "Piśmie Folkowym" tak wspomina dzieciństwo w Sanoku:

- Sanok był pewnym etapem, który przeminął, tak jak inne etapy w moim życiu. Ale chętnie do niego wracam. W Sanoku nadal mieszkają moi rodzice, którzy przyjechali na zaproszenie Metropolity warszawskiego i całej Polski Bazylego w 1992 roku. Mieszkałam tam w sumie jedenaście lat, niecały rok w Przemyślu, rok w Lublinie i teraz w Krakowie, ósmy albo dziewiąty rok. Jeżeli chodzi o wspomnienia, to bywało różnie, czasem zabawnie, śmiesznie, a czasem smutno i nieprzyjemnie - jak to w życiu.

Sanok to dla mnie szkoła podstawowa, muzyczna, ukraińska szkoła sobotnia, zespół Sianiczok, czas kiedy zaczęłam być chórzystką w Irmosie (Chórze Diecezjalnym), Uniwersytet Ludowy we Wzdowie, czas kiedy zaczęłam muzycznie udzielać się w Teatrze Parra Grażyny Kaznowskiej, Trio Jara, Widymo, Zespół Pieśni i Tańca Osławianie, Lisznianie, liceum eksternistyczne, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, chór, który mama prowadziła na tej uczelni i inne zespoły i chóry...

Małgosia Foremniak po występie określiła występ słowem "pozamiatane".

ZOBACZ WYSTĘP:

ZOBACZ TELEDYSK:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE