Reklama

Zakaz spożycia wody. Jest bakteria coli! Gdzie?

Opublikowano:
Autor:

Zakaz spożycia wody. Jest bakteria coli! Gdzie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Decyzją niżańskiego Sanepidu w Zarzeczu obowiązuje zakaz spożycia wody. Można wykorzystywać ją tylko do celów sanitarnych.

Mieszkańcy Zarzecza w gminie Nisko borykają się z problemem wody już od wielu lat. Przerwy w dostawie wody, fatalna jakość, a teraz zakaz spożycia z powodu wykrycia bakterii coli. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nisku Maria Budkowska uspokaja mieszkańców Zarzecza, że przekroczenia nie są duże i trzeba cierpliwie poczekać na wyniki kolejnych badań. - W czwartek poznamy wyniki badań kontrolnych wody z trzech punktów - komentuje Maria Budkowska. - Jak na razie obowiązuje zakaz spożywania wody do celów spożywczych. Woda nadaje się tylko do celów sanitarnych.

Burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk wie w czym tkwi problem. To przestarzała instalacja w stacji uzdatniania wody. Włodarz będzie apelował do mieszkańców Zarzecza, aby zgodzili się na podłączenie do niżańskiej sieci, gdzie nie ma takich problemów. Woda pitna w woreczkach foliowych dostarczana jest codziennie na parking obok szkoły przy ulicy Mickiewicza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE