Reklama

Zachodnia obwodnica staje się faktem

Opublikowano:
Autor:

Zachodnia obwodnica staje się faktem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Tarnobrzegu kwestia budowy obwodnicy stoi w miejscu, a Stalowa Wola wykorzystuje kolejne szanse infrastrukturalne. Do 2022 roku powstanie zachodnia obwodnica miasta.

Droga będzie biegła od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego, ulicą 11 Listopada, pod trzema torami kolejowymi, a następnie połączy się z ulicą Przemysłową. Docelowo to rozwiązanie komunikacyjne ma wyprowadzić ruch z centrum Stalowej Woli i małych ulic. Wszyscy którzy będą jechać od strony Tarnobrzega, ulicy Przemysłowej w stronę obwodnicy, ominą osiedla mieszkalne, wjeżdżając tunelem w ulicę Okulickiego, w kierunku Chopina.

- To decyzja 14 radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości pozwala nam przystąpić do realizacji budżetu na rok 2020. Danie "zielonego" światła otwiera możliwość szybkiego i zdecydowanego działania - mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum znanych już w Stalowej Woli firm – Intop Tarnobrzeg Sp. z o.o. oraz PBI Infrastruktura. Droga ma być realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj za kwotę 28 milionów 655 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie około 17 milionów złotych. Zadaniem wykonawcy będzie m.in. opracowanie wymaganej dokumentacji projektowej, projektu budowlanego i wykonawczego, przedmiaru robót i kosztorysu. W ramach prac wykonane będą prace rozbiórkowe elementów dróg i ulic, a także sieci uzbrojenia terenu. Do przebudowy są: sieć wodociągowa, sanitarna, kanalizacyjna. Prace rozpoczną się już w 2020 roku. Zakończenie robót planowane jest na sierpień 2022 roku. Przejazd będzie odsunięty od zabudowań osiedla domów jednorodzinnych, nie będzie też wycinki sąsiadującego z terenem lasku, wręcz przeciwnie – znajdująca się tam zieleń zostanie maksymalnie zabezpieczona przed uszkodzeniem z powodu robót budowlanych. Poprawi się też dojazd do posesji od strony osiedla domków.

Przypomnijmy, że w Stalowej Woli już bardzo zaawansowane są prace budowlane związane z obwodnicą w ciągu drogi krajowej numer 77

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE