Reklama

Wyłudziła 1,5 miliona złotych i się ukrywała

Opublikowano:
Autor:

Wyłudziła 1,5 miliona złotych i się ukrywała - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na podstawie sfałszowanych dokumentów 55 - letnia, mieszkanka Dębicy wyłudziła 1,5 miliona złotych. Próbowała również wyłudzenia kolejnych 4 milionów złotych. Za 81 zarzutów oskarżonej grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Dębicy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 55-letniej mieszkanki Dębicy – Lucyny S., której zarzuca się popełnienie szeregu przestępstw w okresie od 2009 do 2013 roku.

Oskarżona przedkładała instytucjom bankowym w Dębicy, Tarnowie, Ropczycach, Rzeszowie i w Krakowie podrobionych dokumentów postaci zeznań PIT-36L, informacji PIT-B, zaświadczeń Urzędu Skarbowego o wysokości dochodów, itp.  Dzięki temu wyłudziła blisko 1,5 mln złotych. Próbowała wyłudzić kolejne 4 miliony złotych.

- W czasie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez Lucynę S. zabezpieczono poduszki pieczątkarskie wraz podrobionymi gumkami pieczątek urzędowych administracji skarbowej. W sprawie przesłuchano w charakterze świadków osoby, których pieczęcie i podpisy widniały na sfałszowanych dokumentach, a także osoby uprawnione do reprezentowania pokrzywdzonych z ramienia instytucji bankowych - poinformował prokurator rejonowy w Dębicy, Jacek Żak.

Lucyna S. ukrywała się, jednak 13 sierpnia została zatrzymana przez policję. Prokurator przedstawił Lucynie S. łącznie 81 zarzutów, za które grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Lucyna S. przyznała się jedynie do przedłożenia w jednej z instytucji bankowych podrobionych dokumentów w postaci PIT-36L i PIT-B. 

W związku z uzasadnioną obawą ucieczki lub ukrycia się w związku z grożącą podejrzanej surową karą oraz obawą, iż może ona w inny bezprawny sposób utrudniać postępowanie karne skierowano do Sądu Rejonowego w Dębicy wniosek o zastosowanie wobec  podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE