Reklama

Wyciągnęli ręce do bezdomnych. Ci pomocy nie przyjęli...

Opublikowano:
Autor:

Wyciągnęli ręce do bezdomnych. Ci pomocy nie przyjęli... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzielnicowi stalowowolskiej komendy realizowali czynności związane z liczeniem bezdomnych. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać. Dotarli do 7 osób, które mimo oferowanej pomocy, nie chciały z niej skorzystać.

Pamiętajmy, że jesień i zima to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

W ostatnim czasie, zwłaszcza nocą, słupek rtęci często wskazuje wartości poniżej zera. Mając na względzie bezpieczeństwo bezdomnych stalowowolscy policjanci sprawdzali w ostatnim czasie miejsca, gdzie gromadzą się takie osoby.

Informacje o tych miejscach docierały do funkcjonariuszy zarówno od samych mieszkańców, jak też były zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas działań dzielnicowi sprawdzali tereny ogródków działkowych, rejon dworców PKS i PKP, także wszelkie pustostany.

Funkcjonariusze dotarli do 7 osób, które mimo proponowanej pomocy, nie chciały z niej skorzystać. W każdym przypadku policjanci uświadamiali bezdomnym, jak niebezpieczne dla życia i zdrowia jest przebywanie podczas niskich temperatur w miejscach nieogrzewanych. Bezdomni otrzymali również informacje, gdzie w razie potrzeby taką pomoc mogą uzyskać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE