Reklama

Wybuchł wirus ptasiej grypy na Podkarpaciu. Trzeba zagazować 5 tys. indyków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Wybuchł wirus ptasiej grypy na Podkarpaciu. Trzeba zagazować 5 tys. indyków - Zdjęcie główne

Ptasia grypa atakuje. | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Ostrowie (powiat ropczycko-sędziszowski) doszło do wybuchu ptasiej grypy na jednej z ferm drobiu. Trzeba zagazować ponad 5 tys. indyków.

Na fermie drobiu w Ostrowie (powiat ropczycko-sędziszowski) doszło do epidemii ptasiej grypy wśród drobiu. Informację potwierdził Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach. Jest to niezwykle groźna ptasia grypa typu H5N8. Wirus nie zagraża ludziom


Służby weterynaryjne podjęły walkę z wirusem na terenie Ostrowa. Wymagane jest niezwłoczne zabicie drobiu w taki sposób, aby uniemożliwić H5N8 rozprzestrzenianie się. Ferma podlega obecnie oczyszczaniu i dezynfekcji przy użyciu preparatów biobójczych. Usunięte zostaną także produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, pasza oraz przedmioty, które mogły zostać skażone przez wirus grypy. 

Województwo podkarpackie przygotuje również plan specjalnych stref, które są zagrożone wystąpieniem wirusa H5N8. Będą nią objęte powiat ropczycko-sędziszowski i okoliczne powiaty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy