Reklama

Wreszcie historię chorób masz w jednym miejscu

Opublikowano:
Autor:

Wreszcie historię chorób masz w jednym miejscu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki Internetowemu Kontu Pacjenta (IKP) w łatwy, szybki i bezpieczny sposób możesz odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Już od dawna czekaliśmy na takie rozwiązanie, aż wreszcie stało się! Nową usługę wprowadziło Ministerstwo Zdrowia z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Usługa dla obywateli – Internetowe Konto Pacjenta (IKP) dostępna jest od maja tego roku.

IKP jest internetową aplikacją dostępną pod LINKIEM, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept, mając tym samym dostęp np. do dawkowania, jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków.

Logując się do IKP mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Funduszy Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci.

Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej. To tylko część funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem jest ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

Dostęp do IKP może uzyskać każdy za pomocą dwóch prostych kroków:

  • Założenie Profilu Zaufanego – jeżeli jeszcze nie jest założony,
  • Logowanie do IKP następuję na stronie https://pacjent.gov.pl/za pomocą Profilu Zaufanego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE