Reklama

Włamanie, kradzieże, paserstwo - teraz za to odpowiedzą

Opublikowano:
Autor:

Włamanie, kradzieże, paserstwo - teraz za to odpowiedzą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci zatrzymali grupę młodych mężczyzn, która na początku roku brała udział we włamaniach do garaży i pomieszczeń gospodarczych na terenie Niska i Stalowej Woli.

W połowie kwietnia niżańscy policjanci ustalili i zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 17 do 24 lat, podejrzanych o włamania i kradzieże na terenie Niska i Stalowej Woli. Wśród nich był paser, który miał im pomagać w zbyciu rzeczy. Wszyscy pochodzą z powiatu niżańskiego. Nielegalny proceder uprawiali od stycznia do marca.

Mężczyźni włamywali się do garaży i pomieszczeń gospodarczych, kradli również materiały budowlane, głównie cement, znajdujący się na prywatnych posesjach. Skradzione rzeczy przewozili swoimi samochodami prosto do pasera lub trzymali u siebie w domu. Ukradli na przykład: stary motocykl z lat 60-tych o wartości 18 tysięcy złotych. Przewieźli go samochodem i ukryli na strychu w garażu. Ich łupem padł także silnik od łodzi motorowej. Mężczyźni okradali nawet swoich sąsiadów. Paser, do którego przewozili zrabowany towar płacił od ręki gotówką, sprawcy mieli więc możliwość natychmiastowego upłynnienia towaru.

Jak ustalili funkcjonariusze, paser wystraszył się zatrzymań włamywaczy i część towaru przewiózł do swojej rodziny na posesję. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny i jego rodziny. Odzyskali większość skradzionych rzeczy, których wartość została wyceniona przez właścicieli na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Sprawcy będą odpowiadać za 26 przestępstw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE