Reklama

Wkrótce zapłacisz w kościele kartą. E-taca przychodzi do Polski?

Opublikowano:
Autor:

Wkrótce zapłacisz w kościele kartą. E-taca przychodzi do Polski? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polacy pokochali płatności zbliżeniowe - coraz więcej z nas płaci przy pomocy kart, telefonów czy smartwatchy. Cyfryzacja postępuje także w Kościele Katolickim - jest szansa, że zapłacimy w nim kartą.

E-taca to nie nowy pomysł. Już od roku we francuskim kościele Saint-Francois de Molitor można płacić kartą. Ta cyfryzacja miała postępować w całej Francji. Wkrótce trend ten może to trafić także do Polski. Episkopat chce zachęcić polskie parafie do przyjmowania płatności kartą.

Jak podaje portal realnefakty.pl Kościół Katolicki ma skorzystać z programu fundacji Polska Bezgotówkowa. Dzięki temu miałby zostać zwolniony z opłat za korzystanie z terminali bezgotówkowych przez 12 miesięcy.

Zdecydowaliśmy się na korzystanie z terminala do transakcji bezgotówkowych, bo bardzo często wierni pytali nas, czy istnieje możliwość złożenia ofiary albo zamówienia intencji mszy świętej za pomocą karty, bo nie mają gotówki, a chcieliby to zrobić – powiedział cytowany przez KAI dominikanin ojciec Dawid Kołodziejczyk, ekonom klasztoru św. Jacka w Warszawie.

 

— EpiskopatNews (@EpiskopatNews) 13 grudnia 2019

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE