Reklama

Wilki w Tarnobrzegu? Rozszarpana sarna blisko domów! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkaniec osiedla Wielowieś w Tarnobrzegu wysłał nam zdjęcia truchła sarny. Zwierzak został rozszarpany w odległości 30 metrów od zabudowań.

We wtorkowy poranek zadzwonił do naszej redakcji mieszkaniec tarnobrzeskiego osiedla Wielowieś. Janusz Barwiński powiedział, że w nocy w pobliżu jego domu działo się coś złego. - Po 2 w nocy psy zaczęły strasznie ujadać. Sprawdziłem czy nikt nie kręci się w pobliżu domu, a już rano wybrałem się na pole za domem - mówi nasz Czytelnik. 

Tam tarnobrzeżanin zauważył rozszarpaną sarnę. - Wnętrzności były wyjedzone, a żebra połamane. Albo to były dzikie psy, albo wataha wilków - mówi.

Pan Janusz rozmawiał z myśliwym, który podkreśla, że to nie mogły zrobić dzikie psy.

- Jednocześnie wskazał, że wataha wilków grasuje w okolicy Tarnobrzega, a dokładniej w lasach koło miejscowości Stale oraz Jeziórka - mówi nasz Czytelnik.

Wilki są w Polsce pod ścisłą ochroną od 1998 roku. Decyzję o ewentualnym odstrzale drapieżników może wydać jedynie Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Inwentaryzacja Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie z 2021 roku wykazała, że na terenie województwa podkarpackiego bytuje ponad 700 wilków. Według danych przekazywanych przez rolników w 2020 roku wilki na Podkarpaciu zagryzły 314 sztuk zwierząt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy