Reklama

W kilka minut uzbierał 15 punktów karnych

Opublikowano:
Autor:

W kilka minut uzbierał 15 punktów karnych  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na drodze wojewódzkiej W975 z Radłowie motocyklista w kilka minut dopisał do swojego konta 15 punktów karnych i oddał na tegoroczny sezon motocyklowy swoje prawo jazdy.

W piątek, 26 lipca, w godzinach wieczornych, policjanci tarnowskiej drogówki patrolowali drogi powiatu tarnowskiego w nieoznakowanym oplu, wyposażonym w wideorejestrator.

W Radłowie zauważyli motocyklistę na numerach rejestracyjnych powiatu krakowskiego. Kierowca nie zważał na pionowe znaki ograniczające prędkość, jak również na poziome linie informujące o zakazie wyprzedzania. Podczas mierzenia prędkości okazało się, że motocyklista rozpędził swój motor do prędkości 163 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o 113 km/h w terenie zabudowanym.

Mundurowi zatrzymali „pirata drogowego”. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który przyjął mandat karny w wysokości 600 złotych. Policjanci dodatkowo dopisali do indywidualnego konta kierowcy 15 punktów karnych oraz zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące, tym samy uniemożliwiając uczestnictwo w tegorocznym sezonie motocyklowym.

Tym razem nikomu nic się nie stało. Tarnowska policja apeluje o rozwagę i stosowanie się do znaków pionowych i poziomych, jakie obowiązują na drogach. Motocykliści natomiast muszą się liczyć, że będą poddawani częstym kontrolom na popularnych szlakach komunikacyjnych w regionie tarnowskim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE