Reklama

Uroczystości w Kałużówce bez premiera Morawieckiego

Opublikowano: pon, 19 sie 2019 22:55
Autor:

Uroczystości w Kałużówce bez premiera Morawieckiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około tysiąc osób przybyło na leśną polanę Kałużówka, aby uczcić pamięć żołnierzy Armii Krajowej walczących za wolność ojczyzny.

To właśnie tutaj 23-24 sierpnia 1944 roku stoczono największą bitwę na Podkarpaciu w ramach akcji „Burza”. Tegoroczne uroczystości były wyjątkowe, bo po raz pierwszy odbywały się bez uczestników tamtych wydarzeń.  

Ostatni żołnierz walczący na Kałużówce major Jerzy Krusenstern ps."TOM" zmarł końcem lipca.

– To ważne, aby pamiętać o takich bohaterach

– zaznaczali uczestnicy uroczystości. 

-  Ważne jest, abyśmy tutaj byli i pamiętali o historii naszego kraju. Na lekcjach historii nie zawsze można się dowiedzieć co się działo na naszych terenach, a dzięki takim uroczystościom uświadamiamy sobie wiele rzeczy

– powiedziała Agnieszka.

– Jesteśmy tutaj co roku, bo to nasz obowiązek oddać cześć bohaterom

– dodała Józefa.

Uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny przewodniczył ks. Bp Andrzej Jeż.

- Zauważyłem, że całe rodziny z małymi dziećmi przychodzą. Wprowadzenie młodych ludzi w ten nurt patriotyzmu, ale i  chrześcijański jest bardzo ważny, bo mimo, że ostatni świadkowie odchodzą, można powiedzieć, że to wydarzenie nadal trwa w następnych pokoleniach, właśnie przez ten przekaz

- mówił bp Jeż. 

Po Mszy świętej odczytany został apel poległych. Później była salwa honorowa, a po niej poszczególne delegacje złożyły kwiaty przy pomniku na Kałużówce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.