Reklama

Uparty obywatel Turcji

Opublikowano:
Autor:

Uparty obywatel Turcji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek strażnicy graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymali dwóch imigrantów z Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę ukraińsko-polską. Jednego z nich funkcjonariusze znają doskonale, ponieważ ujęli go rok wcześniej podczas próby przekroczenia zielonej granicy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem. W przygranicznej miejscowości Dziewięcierz (powiat lubaczowski) funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się pieszo z kierunku granicy w głąb kraju. Podczas kontroli ustalili, że dwaj obywatele Turcji (37 i 23 lata) nie posiadają przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski. Przypuszczenia mundurowych co do nielegalnego przekroczenia granicy potwierdziło użycia psa tropiącego, który wskazał trasę przemarszu imigrantów. Na pasie granicznym odnaleziono również ślady butów cudzoziemców.

Mężczyźni posiadali przy sobie plecaki, tureckie dowody osobiste, telefony komórkowe i niewielką ilość pieniędzy. Ich celem była Europa Zachodnia. Jeden z nich rok wcześniej próbował nielegalnie przekroczyć zieloną granicę rowerem i aktualnie posiada już zakaz wjazdu na terytorium Schengen.    

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych cudzoziemcy zostaną przekazani ukraińskim służbom granicznym.

ZOBACZ TAKŻE:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE