Reklama

To nowa miejska moda. Pszczele ule na dachach!

Opublikowano:
Autor:

To nowa miejska moda. Pszczele ule na dachach! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Moda na miejskie pasieki trwa od kilku lat. Ule na stałe wpisały się już w krajobraz wielu europejskich miast, takich jak Paryż czy Londyn. Czas na Podkarpacie!

Takie pasieki stoją na budynkach uniwersytetów, hoteli, w Londynie - na dachach biurowców czy sal koncertowych. Zielony dach wraz z roślinnością charakterystyczną dla Podkarpacia i samego Krosna, jest również doskonałym miejscem do postawienia miejskiej pasieki. Właśnie tu, w czterech ulach zamieszkały pszczoły.

Od 8 maja VIVO! Krosno na dachu ma aż około 50 000 nowych lokatorów, którzy produkują miód z okolicznego pożytku, zapylając przy tym ogromną liczbę roślin i kwiatów.

- Dotychczas pszczoły przechodziły proces aklimatyzacji, jednak już teraz wiadomo, że te pracowite owady doskonale odnalazły się w nowym miejscu i rozpoczęły prężną pracę. Opiekę nas Pasieką VIVO! sprawuje Pan Marek Barzyk - ceniony mistrz pszczelarski z 50-letnim doświadczeniem oraz prekursor stawiania uli w przestrzeni publicznej w Polsce - poinformował Dariusz Jurczak, marketing manager VIVO! Krosno.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE