Reklama

To może być rewolucyjna zmiana: do centrum Rzeszowa nie wjedziesz autem z silnikiem diesla

Opublikowano:
Autor:

To może być rewolucyjna zmiana: do centrum Rzeszowa nie wjedziesz autem z silnikiem diesla - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowuje projekt nowelizacji ustawy o elektromobilności. Trwają konsultacje, a jednym z ważnych postulatów jest zakaz wjazdu do centrów miast samochodów z silnikiem diesla.

Zdaniem rządzących jest to działanie proekologiczne, które na pewno podzieli opinię publiczną. Zakaz wjazdu do centrów miast samochodów z silnikiem diesla miałby dotyczyć miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców, w których wytyczono by strefy czystego transportu. Na Podkarpaciu byłby to tylko Rzeszów.

CZYTAJ TAKŻE:

Zmiany w wariancie optymistycznym mają wejść w życie już w 2021 roku i dotyczą wjazdu do centrów miast tylko pojazdów z napędem eletrycznym, a także tych, które spełniają określone normy emisji spalin. Norma Euro 4 - ograniczenia nie obowiązywałyby jeszcze do 2025 roku, te które bardziej zanieczyszczają już nie mogłyby wjechać do centrum. Lata 2026-2030 - norma Euro 5 i wreszcie po 2031 roku - Euro 6 i bardziej ekologiczne.

Według badań firmy "ARC Rynek i Opinie" prawie co trzeci polski kierowca wciąż jeździ samochodem z silnikiem diesla. Na 100 proc. użytkowników samochodów na wsiach 38 proc. korzysta z samochodów z silnikiem Diesla, z 100 proc. w miastach do 20 tys. mieszkańców – 43 proc., w średnich miastach – 31 proc., w miastach od 100 do 200 tys. mieszkańców – 29 proc.

W samym Rzeszowie radni już teraz namawiają do tego aby ograniczać jazdę samochodami po centrum miasta i korzystać z usług MPK. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy