Reklama

Przebudowa ośmiu ulic w centrum Rzeszowa. W poniedziałek utrudnienia w ruchu! [MAPA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Piekary Śląskie

Przebudowa ośmiu ulic w centrum Rzeszowa. W poniedziałek utrudnienia w ruchu! [MAPA] - Zdjęcie główne

foto UM Piekary Śląskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Rozpoczyna się przebudowa ośmiu ulic w centrum Rzeszowa. W pierwszej kolejności prace rozpoczną się na ul. Siemieńskiego. Władze miasta zapowiadają utrudnienia, a Zarząd Transportu Drogowego informuje o zmianach w komunikacji miejskiej.

W związku z przebudową ulic w centrum miasta, władze Rzeszowa zapowiadają zamknięcie odcinka ul. Siemieńskiego.


W poniedziałek o godz. 12 z ruchu wyłączony zostanie odcinek ul. Siemieńskiego w Rzeszowie. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy.

- W Rzeszowie trwa jedna z największych drogowych inwestycji ostatnich lat – przebudowa układu ulic w północno-wschodniej części śródmieścia. - Wartość tej inwestycji to prawie 50 mln zł, z czego duża cześć to dofinasowanie z Unii Europejskiej. 

– mówi Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa. 

W najbliższy poniedziałek (8 lutego) wykonawca inwestycji rozpocznie burzenie mostu nad potokiem Przyrwa, w ciągu ul. Siemieńskiego i budowę nowej przeprawy. 

W związku z tym odcinek ul. Siemieńskiego zostanie wyłączony z ruchu. Chodzi o odcinek drogi o długości ok. 30 metrów, znajdujący się pomiędzy skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z Ciepłowniczą i Gen. Maczka  a terenem za mostem na Przyrwie.

Objazdy i komunikacja miejska

Kierowcy, chcąc dostać się na ul. Siemieńskiego, będą musieli korzystać z oznakowanych objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Ruch pieszy w rejonie prowadzonych prac będzie odbywał się oznakowanym traktem biegnącym od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego.

W związku z trwającą inwestycją, od poniedziałku wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej

Zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59. Dotychczasowe trasy tych linii będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Na al. Gen. Maczka zostaną ustawione tymczasowe przystanki dla powyższych linii.

O kolejnych zmianach w komunikacji, które towarzyszą przebudowie, będziemy informowali na bieżąco!

rafal.bolanowski@korso.pl

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy