Reklama

Umowa na przebudowę ośmiu ulic podpisana. Kiedy pierwsze utrudnienia w ruchu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: RB

Umowa na przebudowę ośmiu ulic podpisana. Kiedy pierwsze utrudnienia w ruchu? - Zdjęcie główne

foto RB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Władze miasta Rzeszowa podpisały umowę z firmą Strabag, odpowiedzialną za przebudowę ul. Głowackiego, Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego.

Po wielu miesiącach zmagań, nareszcie władze Rzeszowa doprowadziły do końca przetarg, związany z przebudową ośmiu ulic w centrum miasta. „Przygody” ze znalezieniem odpowiedniego wykonawcy rozpoczęły się już 1 czerwca br., kiedy na realizatora robót wybrano firmę Eurovia.

Skarga za skargę

Firma Strabag nie zgadzała się z werdyktem ratusza, w związku z czym zaskarżyła rozstrzygnięcie przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Takie działanie uniemożliwiło wówczas miastu podpisanie umowy z wybranym wykonawcą do czasu wydania wyroku.

4 sierpnia odbyła się rozprawa w KIO, które uznało skargę za zasadną, w związku z czym 24 września ratusz zdecydował się na zmianę wykonawcy. Został nim Strabag. Gdy ogłoszono nowego realizatora przebudowy, firma Eurovia złożyła następną skargę. 

Skarga Eurovii została jednak oddalona, w związku z czym inwestycja doczekała się oficjalnego podpisania umowy z wykonawcą. Doszło do tego 18 grudnia w rzeszowskim ratuszu. Za wykonanie przebudowy Strabag otrzyma około 50 mln zł. 

Jakie utrudnienia czekają na kierowców?

W ramach inwestycji planowana jest m.in. budowa dwupasmowego ronda oraz stworzenie nowych połączeń komunikacyjnych. Przebudowa ośmiu ulic jest częścią dużej inwestycji drogowej w mieście. Mowa o budowie Wisłokostrady, w skład której wchodzi stworzenie nowej drogi, biegnącej prawym brzegiem Wisłoka i połączy al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą oraz przebudowa ul. Maczka, poprzez przebudowę do czterech pasów ruchu i rozbudowa mostu Załęskiego.

Modernizacja dróg w centrum miasta wiąże się także z poważnymi utrudnieniami w ruchu, nie mniej jednak na dzień dzisiejszy miejscy urzędnicy nie podają szczegółów. Wszelkie informację w tej kwestii oraz harmonogram prac mają być przedstawione po świętach. 

Wiemy również, że w planach nie ma zamknięciu wszystkich ośmiu ulic jednocześnie. Przebudowa będzie podzielona na etapy.   

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy