Reklama

TO JUŻ PEWNE! Ewa Leniart OPUSZCZA Sejm RP. Wraca do Rzeszowa

Opublikowano:
Autor:

TO JUŻ PEWNE! Ewa Leniart OPUSZCZA Sejm RP. Wraca do Rzeszowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie milkną kontrowersje wokół byłej wojewody, Ewy Leniart, która po wyborach parlamentarnych zamieniła Rzeszów na Warszawę. A to dzięki 36 tysiącom oddanych głosów. Wyborcy obdarzyli ją ogromnym zaufaniem - w wyborach osiągnęła drugi wynik PiS na Podkarpaciu.

Od początku spekulowano na temat tego, czy Ewa Leniart pozostanie w Sejmie, czy wróci do Rzeszowa. Pisaliśmy o tym dwukrotnie:

Naprawdę głośno zrobiło się wówczas, gdy 25 listopada premier Mateusz Morawiecki powołał nowych wojewodów, ale nie dla Podkarpacia. Wówczas pełniącą obowiązki wojewody została dotychczasowa wicewojewoda - Lucyna Podhalicz. To jedyna taka sytuacja w Polsce - przez ostatnie miesiące województwo podkarpackie nie miało wojewody.

Do redakcji Korso dotarła informacja o tym, że Ewa Leniart ponownie zostanie wojewodą i stanie się to 10 stycznia. Oficjalnie już jako wojewoda dzień później ma pojawić się na spotkaniu noworocznym Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu.

Jej miejsce w Sejmie RP zajmie Andrzej Szlachta - w latach 1998–2002 prezydent Rzeszowa, poseł poprzednich czterech kadencji - który w wyborach parlamentarnych zdobył 15115 głosów (o 9 tysięcy mniej niż cztery lata wcześniej).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE