Reklama

Tłumy żegnały ks. Piotra, który zginął pod kołami ciężarówki [FOTO]

Opublikowano: ndz, 8 gru 2019 19:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 dni po tragicznym wypadku, w którym życie stracił ks. Piotr Pławecki, wikariusz z Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św Jana Chrzciciela w Brzeźnicy w powiecie dębickim, odbył się jego pogrzeb. Młodego kapłana żegnały tłumy - rodzina, przyjaciele z parafii, klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, mieszkańcy Woli Marcinowskiej i Chomranic.

O wypadku, do którego doszło na DK 75 w Witowicach Dolnych pisaliśmy tu: Młody ksiądz ZGINĄŁ w makabrycznym wypadku [AKTUALIZACJA FOTO]

7 grudnia w Kościele Imienia Najświętszej Maryi Panny w Chomranicach (województwo małopolskie) odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego 2 grudnia ks. Piotra Pławeckiego. 29-letni kapłan był wikariuszem parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Brzeźnicy w powiecie dębickim.

Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył ks. biskup Andrzej Jeż.

- Na obrazku prymicyjnym świętej pamięci [od. red. uczestnicy pierwszej samodzielnie odprawionej Eucharystii przez nowo wyświęconego kapłana otrzymują na pamiątkę obrazek prymicyjny. Na takim obrazku znajdują się: hasło szczególnie ważne dla neoprezbitera - zwykle jest to cytat z Pisma Świętego - imię i nazwisko księdza, data i miejsce święceń, data mszy św. prymicyjnej] ks. Piotr zamieścił zdanie z Psalmu 28: „Pan moją mocą i tarczą, moje serce jemu zaufało”. Serce każdego człowieka odkupionego przez Jezusa, bije jego sercem. Tym bardziej serce kapłana. To jego powołanie, być w krwioobiegu Chrystusa, mistycznym ciele, którym jest Kościół

- powiedział ordynariusz diecezji tarnowskiej.

Zaznaczył, że po informacji o tragicznych wydarzeniach serca przeszył smutek, bo nie było nawet czasu na pożegnanie. Śmierć wikariusza, który zaczął pełnić posługę w brzeźnickiej parafii półtora roku temu, była ciosem nie tylko dla parafian, ale i mieszkańców Woli Marcinowskiej, z której ks. Piotr pochodził.

Po zakończeniu Mszy świętej ciało młodego kapłana zostało pochowane na cmentarzu w Chomranicach w województwie małopolskim.

Parafia Rzymsko-Katolicja p.w.św Jana Chrzciciela w Brzeźnicy:

Gorące słowa wdzięczności dla całej wspólnoty parafialnej za to niezwykłe świadectwo wiary i jedności przez te ostatnie, tak trudne dla nas wszystkich, dni. Dziękujemy za dar kapłaństwa Ks. Piotra i za jego posługę pośród nas. Polecamy go w naszych modlitwach wielkiej miłości Boga ufając, że znalazł przygotowane miejsce w niebie. W naszych modlitwach pamiętamy również o jego najbliższych, szczególnie o rodzicach i bracie. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Stefan

    Miesiac temu odprawil drużki.różańcowe Sanktuarium.Zawdzkim/Debicy.wieczne odpoczywanie racz mu dac Panie