Reklama

Teleporada nie dla wszystkich. Będą zmiany w przepisach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Teleporada nie dla wszystkich. Będą zmiany w przepisach - Zdjęcie główne

foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister Zdrowia - Adam Niedzielski zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia. Czas częściowo odejść od teleporady!

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podał, że nowy standard teleporady dotyczyć ma podstawowej opieki zdrowotnej, gdyż specjalistyczne porady w przeważającej mierze udzielane są osobiście w gabinecie.

CZYTAJ TAKŻE:

Minister zaznaczył jednocześnie, że w wielu przypadkach kontakt telefoniczny jest najlepszą formą kontaktu z lekarzem, okazją do zebrania wywiadu i oceny sytuacji. Podkreślił jednak, że nie można pozwolić na nadużywanie tej formy opieki nad chorym.

- Nie ma idealnych regulacji, które będą każdą sytuację dobrze rozwiązywały. Zdecydowaliśmy się na ustalenie określonych, umownych ram, które dotyczą dzieci przed pójściem do szkoły, czyli do 6 lat i seniorów powyżej 65 lat.

- przyznał.

Niedzielski przekazał, że projekt rozporządzenia jeszcze we wtorek ma trafić do konsultacji.

- Podejrzewam, że wywoła trochę emocji. Jesteśmy otwarci na kształtowanie zapisów, ale musi być gwarancja bezpieczeństwa dla pacjentów.

- dodał minister.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy