Reklama

40 złotych za teleporadę dla lekarza POZ! Wynegocjowane kwoty bulwersują

Opublikowano:
Autor:

40 złotych za teleporadę dla lekarza POZ! Wynegocjowane kwoty bulwersują - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej mają być teraz bardziej aktywni w walce z pandemią koronawirusa. Resort zdrowia przygotował zatem dla medyków gratyfikacje finansowe. Przy okazji zdenerwował tym pracowników szpitali, którzy od marca walczą z COVID-19.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że na lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej zaczęły "sypać się gromy". Medycy dostawali za opieszałość, brak możliwości dodzwonienia się, a teraz jeszcze "sprawa kija przy jednej z tarnobrzeskiej przychodni". O której pisaliśmy TUTAJ!

Ministerstwo zdrowia po spotkaniu z lekarzami rodzinnymi postanowiło, że teraz POZ-y będą bardziej aktywne na polu walki z COVID-19. Lekarze dostali na przykład uprawnienia w kierowaniu pacjentów na badania. I teraz okazuje się, że Narodowy Fundusz Zdrowia będzie płacił za konkretne usługi wykonywane przez lekarzy od wizyt domowych po... teleporadę.

CENNIK BULWERSUJE

O ile wizyta u pacjenta z podejrzeniem koronawirusa, albo przybycie tego pacjenta do przychodni wiąże się z dodatkowymi kosztami - własne zabezpieczenie, tak branie pieniędzy za teleporadę niektórzy medycy wypowiadający się na portalu tokfm.pl uważają za patologię. To sprawia, że o swoje upominają się szpitale, które od marca cały czas sprawdzają stan pacjentów, którzy już przeszli zakażenie!

Jak wygląda ten osławiony cennik dla POZ? Oto kwoty przedstawione na portalu tokfm.pl: 40 złotych dodatkowego wynagrodzenia dostanie lekarz POZ za wykonanie teleporady dla pacjenta z COVID-19. Jeśli chory przyjdzie do przychodni, lekarz zarobi 75 złotych, a jeśli sam uda się do pacjenta 100 złotych.

Do sprawy będziemy wracać.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE