Reklama

Teleporada będzie ograniczona. Co zostanie zmienione?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Teleporada będzie ograniczona. Co zostanie zmienione? - Zdjęcie główne

Adam Niedzielski | foto Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdza, że najwyższa pora na zmiany w zakresie prowadzenia lekarskich teleporad.

Na początku lutego pisaliśmy o propozycji ograniczenia teleporady lekarskiej dla osób poniżej 6 roku życia i powyżej 65 roku życia. Kiedy wydawało się, że rozporządzenie ministra zdrowia wejdzie w życie już 1 marca to nowelizacja nie została opublikowana. Teraz ma być inaczej.

- Podpiszę rozporządzenie, które było przygotowywane w ostatnich dwóch tygodniach, które będzie ograniczało zakres świadczonych teleporad, dając oczywiście pacjentowi cały czas możliwość skorzystania z teleporady, bo ona czasami ma jednak bardzo funkcjonalny wymiar, polegający na tym, że jeżeli musimy otrzymać tylko receptę, jeżeli musimy skorzystać z porady, która nie wymaga fizycznego badania, fizycznego kontaktu, to oczywiście nadal takie możliwości pozostają.

- mówił na antenie Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski.

Teleporada nie będzie wskazana dla dzieci do lat 6. Teleporada nie będzie mogła być stosowana, jeśli będzie to pierwsza wizyta u lekarza. Jest też warunek, że na wyraźne życzenie pacjenta musi się odbyć wizyta tradycyjna.

CZYTAJ TAKŻE:

Jak podkreślił jest to już czas na odchodzenie od teleporady, która jest dominującą formą kontaktu z lekarzem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy