Reklama

Tegoroczna kwesta na rzecz osób bezdomnych i ubogich w Rzeszowie będzie inna niż zwykle

Opublikowano:
Autor:

Tegoroczna kwesta na rzecz osób bezdomnych i ubogich w Rzeszowie będzie inna niż zwykle - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na największych cmentarzach w Rzeszowie będą umieszczone puszki. Nie będzie wolontariuszy. Datki przekazać możemy za pośrednictwem internetowej zbiórki.

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie od ponad 30 lat w dniu Wszystkich Świętych (1 listopada) na rzeszowskich cmentarzach organizuje kwestę na rzecz osób bezdomnych i ubogich. 


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z PodkarpaciaBez wolontariuszy

W tym roku, ze względu na szczególne okoliczności związane z pandemią koronawirusa, organizatorzy kwesty zmagają się z dużymi problemami w zakresie organizacji zbiórki. Ze względu na brak wolontariuszy, którzy z oczywistych powodów nie mogą lub nie chcą w tym roku wesprzeć akcji, kwesta w dzień Wszystkich Świętych będzie mieć inny charakter niż w latach poprzednich. 

Kwesta została ograniczona tylko do największych cmentarzy, na których w tym roku nie będzie rzeszy wolontariuszy z puszkami, zachęcających do przekazywania datków. Postanowiono, że będą za to wystawione duże skarbony, do których każdy kto zechce wspomóc darowizną Towarzystwo, będzie mógł wrzucić pieniądze, nie narażając się na bliski kontakt z innymi osobami.

- Bardzo liczymy na wsparcie naszej zbiórki, czy tradycyjnie do puszki na cmentarzu o ile będzie to możliwe, czy przez internet. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ten okres, podczas przedłużającej się i nasilającej wręcz pandemii, dla wszystkich jest wyjątkowo trudny, jednak nie zapominajmy o osobach, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – bezdomnych, ubogich, zwalnianych z zakładów karnych, bezrobotnych i innych. Dla nich pandemia koronawirusa jest szczególnie dotkliwa. 

- piszę zarząd i pracownicy Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie.


CZYTAJ TAKŻE: 

Bard bieszczadzkiej oazy spokoju


Internetowa zbiórka

Dla tych, którzy nie uznają takiej formy przekazywania datków za bezpieczną, została uruchomiona zbiórka w Internecie na TEJ stronie. 

Wpłat można dokonywać także bezpośrednio na rachunek bankowy Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta 90 1020 4391 0000 6402 0198 7510 PKO BP SA Oddział 1 w Rzeszowie z dopiskiem KWESTA 2020.

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie jest katolicką, świecką i niezależną organizacją pożytku publicznego. Ich misją jest niesienie pomocy osobom bezdomnym, ubogim, uzależnionym, samotnym, zwalnianym z aresztów śledczych i zakładów karnych, w duchu patrona św. Brata Alberta. Misję tą realizują m.in. poprzez:

  • zakładanie i prowadzenie schronisk, noclegowni, hosteli, kuchni, łaźni i innych placówek pomocy bezdomnym, ubogim i uzależnionym;
  • działalność dobroczynną, profilaktyczną i resocjalizacyjną;
  • reintegrację zawodową i społeczną oraz umożliwienie zatrudnienia wspieranego zgodnie z przepisami o zatrudnieniu socjalnym;
  • współdziałanie z administracją rządową, samorządem terytorialnym, organizacjami pozarządowymi, Kościołem Katolickim i innymi kościołami oraz partnerami zagranicznymi działającymi na polu pomocy społecznej;
  • prowadzenie działalności informacyjnej, wydawniczej i inspirowanie badań naukowych nad bezdomnością;
  • zrzeszanie i szkolenie wolontariuszy zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE