Reklama

Tarnobrzeg: Milion złotych za trawiasty pas zieleni. Zobacz jak teraz wyglądają [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Tarnobrzeg: Milion złotych za trawiasty pas zieleni. Zobacz jak teraz wyglądają [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym roku tarnobrzeski samorząd sfinalizował duży projekt dotyczący poprawy wyglądu miejskiej zieleni. Po wiosennych miesiącach przyszedł czas na to, aby ocenić wygląd zupełnie nowych pasów zieleni wzdłuż ulic Sikorskiego i Wisłostrady. Nasi Czytelnicy zwracają uwagę, że nie jest to zbyt korzystne rozwiązanie.

17.07:

Tarnobrzeski samorząd rozstrzygnął przetarg i wiemy, która firma będzie pielęgnowała do października tereny zielone nad Wisłą, które także zarosły chwastami. Postępowanie przetargowe wygrała firma Usługi Leśne i Ogrodnicze Elitelas z miejscowości Durdy. Cena to 245 tysięcy 916 złotych. Druga część przetargu dotycząca pielęgnacji pasów zieleni przy głównych ulicach miasta została unieważniona - zbyt wysoka cena proponowana przez firmy, który wzięły udział w konkursie.

24.06:

Po tym jak w czasie zimy wiele kontrowersji wywołało rozłożenie agrotkaniny, która miała chronić nowe nasadzenia od soli drogowej, za blisko 90 tysięcy złotych, teraz przyszła pora na ocenę wyglądu pasów zieleni w Tarnobrzegu. Nasi Czytelnicy zwracają uwagę, że przy ozdobnych trawach i wzrastających krzewach jest tam sporo chwastów. Zadaliśmy zatem pytanie, czy samorząd jest zadowolony z wyglądu "odświeżonych" pasów zieleni?

- Samorząd prowadzi obecnie prace pielęgnacyjne w ramach obowiązujących umów na utrzymanie zieleni i utrzymanie czystości w mieście, między innymi wykasza pasy zielni w nowych nasadzeniach. Prace te będą kontynuowane w kolejnych tygodniach. Niestety, prace utworzonych w ramach projektu "Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega" pasów zieleni nie zostały przewidziane w tymże projekcie i będą dodatkowym, znaczącym kosztem dla miasta w kolejnych latach. 

- napisał rzecznik prasowy tarnobrzeskiego Urzędu Miasta Wojciech Lis.

Dla przypomnienia dopytaliśmy ile kosztowały nasadzenia wzdłuż głównych ulic miasta i jakie było źródło ich finansowania. Poniżej odpowiedzi.

- Nasadzenia, których dotyczy pytanie, to jedno z trzech zadań realizowanych w ramach projektu "Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega" dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.5 "Poprawa jakości środowiska miejskiego". Inwestycja miała na celu  rewitalizację układów zieleni miejskiej w kierunku poprawy bioróżnorodności, przewietrzania układu urbanistycznego miasta, a także wzbogacenia systemu przyrodniczego miasta o nowe, zaaranżowane kompozycyjnie układy zieleni niskiej i wysokiej. Na projekt składały się zadania: zagospodarowanie oraz odnowienie terenów zieleni rekreacyjnej nad Wisłą służących poprawie życia mieszkańców i wzrostowi bioróżnorodności; budowa skweru przy skrzyżowaniu ulic Kopernika/Sikorskiego oraz wykonanie nasadzeń wzdłuż głównej arterii komunikacyjnej miasta (ulica Wisłostrada – wjazd do miasta od zjazdu na Jezioro Tarnobrzeskie - około 2,5 kilometra pasa drogowego i ulica Sikorskiego – cały pas drogowy). Wartość całego projektu wyniosła brutto 6 767 835,94 złotych, z czego 80 procent zostało dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- napisał Wojciech Lis.

Każdy mieszkaniec Tarnobrzega może sam ocenić jak wyglądają obecnie nasadzenia wzdłuż głównych dróg miasta - one same kosztowały dokładnie 1 milion 58 tysięcy 400 złotych brutto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE