Reklama

Tam doszło do tragedii, a ludzie i tak tam jeżdżą

Opublikowano:
Autor:

Tam doszło do tragedii, a ludzie i tak tam jeżdżą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakrzówek - miejsce zamknięte i ogrodzone. Klucze na teren mają tylko policja, straż pożarna oraz WOPR. Mimo wszystko zdarzają się przypadki nielegalnego wchodzenia na teren i kąpieli wzdłuż stromych i kamiennych brzegów. Służby podjęły dodatkowe kroki, by dbać o bezpieczeństwo.

Wczoraj, 27 czerwca, w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie odbyło się spotkanie służb, podczas którego ustalone zostały działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa na terenach cieków wodnych w mieście. Przeprowadzono też wizję lokalną na Zakrzówku.

A wszystko po tragedii, o której piszemy tu: Skoku do wody z 10 metrów nie przeżył

Ustalonych zostało kilka priorytetów: Zarząd Zieleni Miejskiej poprawi już istniejące oznakowanie zbiornika - pojawi się więcej znaków mówiących o bezwzględnym zakazie kąpieli w tym miejscu oraz naprawi uszkodzone fragmenty ogrodzenia, a klucze do wejścia na teren Zakrzówka będą mieć: Komisariat Wodny Policji w Krakowie, straż pożarna oraz WOPR – tak aby wodować łódź i w razie potrzeby jak najszybciej móc podjąć akcję ratunkową.

W tej chwili Zakrzówek to miejsce niebezpieczne nie tylko ze względu na strome, kamienne ściany kamieniołomu, ale również głębokość samego akwenu. Teren jest ogrodzony, a wejście dozwolone jedynie poprzez trzy otwarte furtki. Przechodzenie przez siatki ogrodzenia jest niezwykle niebezpieczne.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W połowie lipca zacznie się pierwszy etap budowy parku Zakrzówek. Wtedy na dwa lata zejścia nad wodę zostaną zamknięte, bo wykonawca będzie oczyszczał i zabezpieczał ściany kamieniołomu. Później będzie można przystąpić do kolejnych etapów prac, czyli tworzyć kąpielisko i centrum sportów wodnych. Zakrzówek ma zostać ponownie otwarty w 2021 r.

- Apelujemy o respektowanie obowiązujących zakazów, korzystanie z bezpiecznych kąpielisk na innych akwenach rozwagę podczas wypoczywania nad wodą. Rodziców prosimy o uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw wynikających z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk

prosi krakowski magistrat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE